השר ביטחון וחברי הכנסת בסיור בשומרון
השר ביטחון וחברי הכנסת בסיור בשומרון צילום: רועי חדי

השר לנושאים אזרחים וחברתיים במשרד הביטחון, מיכאל ביטון (כחול לבן) סייר היום (רביעי) יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ח"כ משה ארבל וח"כ אוריאל בוסו (ש"ס) בישובים הצעירים בשומרון. בסיור השתתף גם בכיר מפלגת כחול לבן ברק ענבר.

בחוות יאיר ובחוות גלעד נפגשו השר והח"כים עם יושבי הראש וחברי המזכירויות. השר שוחח בשיחת וידאו עם יעל שבח אלמנתו של הרב רזיאל שבח הי"ד.

ראש המועצה האזורית שומרון דיבר עם השר על בעיית הישובים הצעירים שעל אף החלטת ממשלה שהתקבלה לא חוברו לחשמל ומים.

"אסור להשאיר את הישובים הצעירים לקראת החורף שוב ללא מים וחשמל. זו משימה הומניטרית ממדרגה ראשונה. חצי מעליון בני אדם ביו"ש רוצים להיות סוג א' לא רק בחובות אלא גם בזכויות", אמר דגן.

השר מיכאל ביטון הסכים להירתם למען המטרה. "הגענו לכאן לסייע בבעיה של היישובים ובראש ובראשונה אנו רוצים לחבר לחשמל את מוסדות החינוך, בתי הספר והמעונות כדי שיהיו פה חיים טובים. נפעל יחד עם צה"ל ומשרד הביטחון כדי להאיץ את ההליכים הללו בשיתוף ההנהגה המקומית".

דגן הודה לשר ביטון וציין, "אני מלא הערכה, אשרינו שיש לנו שרים כאלו. אני רוצה להודות לך גם לקשב והאכפתיות שלך לתושבים שסובלים מהעדר תשתיות בסיסיות. אני רוצה להודות גם לחברי הכנסת משה ארבל ואוריאל בוסו שהם בני בית בשומרון שמסייעים כמו כל חברי הכנסת של ש"ס".

"סיור בשומרון של שר בכיר מכחול לבן ושל חברי כנסת בכירים מש"ס זה מסר לאומי. זה מסר של אחדות לעם ישראל ואני שמח שאנחנו זוכים שיוצאת מכאן בשורה של שיתוף פעולה".

ח"כ אוריאל בוסו אמר, "אני רוצה להודות קודם כל לשר ביטון ולחבר הכנסת ארבל ולראש המועצה, שחג וחול המועד אלו זמנים שמבחינתם לא זמן של חופשה, אלא פועלים כדי לסייע לדברים הומניטרים פשוטים כדי לקיים את היישובים כאן ביהודה ושומרון. ודווקא בעת הזו אנחנו חושבים שצריך לחזק את ההתיישבות האמיתית שלנו בארץ ישראל שיחיו בתנאים טובים כדי שנוכל להסתכל לחלוצים בעיניים ולהודות להם".

ח"כ משה ארבל הוסיף, "אני רוצה לומר קודם כל לומר תודה רבה, ליעל שבח אישה בעלת השראה, אלמנתו של הרב רזיאל שבח שבגללה אנחנו כאן ואנחנו נעשה כל מה שניתן כל התנאים הנדרשים כדי לחיות בכבוד לתושבי חוות גלעד".