שחקני נבחרת ישראל. יעשו היסטוריה?
שחקני נבחרת ישראל. יעשו היסטוריה? צילום: פלאש 90

לא בכל שנה מגיעה ישראל מרחק 180 דקות מהעפלה היסטורית אל טורניר כדורגל גדול ויוקרתי. למעשה, מזה 50 שנים לא הצליחה נבחרת ישראל על שלל שחקניה ומאמניה להעפיל לטורניר אירופי ובינלאומי כאשר בכל פעם זה נגמר במפח נפש ואף בתבוסות כבר בשלבים המוקדמים.

הפעם נראה כי זה אפשרי. זו לא רק זהות היריבה שממול, נבחרת סקוטלנד שמוכרת כל כך לנבחרת הלאומית על שלל שחקניה, מאמניה ואנשי הצוות, זה גם לא רק בשל העובדה כי המשחק מתקיים בחוץ ללא קהל. הפעם נראה כי נבחרת ישראל יכולה לעשות זאת כשהיא צריכה לנצח שני משחקים בדרך להופעה היסטורית בשלב הבתים של טורניר היורו האירופי בקיץ 2021.

יהיה זה מחר (חמישי) כאשר הנבחרת הישראלית תעלה לשחק על כר הדשא בסקוטלנד מול יציעים ריקים ומול סגל חסר של המארחים.

3 מבין שחקני הנבחרת הסקוטית שזומנו למשחק חצי גמר פלייאוף מוקדמות היורו נמצאו חיוביים בבדיקת הקורונה השגרתית שנערכת לקבוצות ולנבחרות כמחוייב בתקנון אופ"א, לפני משחקיהן, כאשר 3 שחקנים נוספים נפצעו ושוחררו גם הם מסגל הנבחרת הסקוטית.

גם בנבחרת הישראלית יש מי שנמצא חיובי בבדיקת הקורונה השגרתית, כאשר מדובר בבלמה של הפועל באר שבע, לואי טהא, שמצטרף אל שבעה שחקנים חיוביים לנגיף במועדון האדום מבירת הנגב, כולל המאמן יוסי אבוקסיס.

טהא מצטרף בכך אל רשימת נעדרים ארוכה של נבחרת ישראל בגלל הנגיף כמו טאלב טואטחה, דור פרץ, אבי ריקן ויונתן כהן שנמצאו חיוביים לקורונה, בעוד דן גלזר שנדבק לפני כמה שבועות, לא הוזמן בכלל. עם זאת, ניר ביטון, המשחק בליגת העל הסקוטית ומכיר אותה מקרוב, שנפצע במשחקה של קבוצתו סלטיק ביום חמישי שעבר יעמוד לרשותו של מאמן הנבחרת וילי רוטשטיינר.

האם הפעם, אחרי 50 שנות יובש ועקרות, נבחרת ישראל תצליח לעשות היסטוריה?

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו