חסידי סאטמר בניו יורק
חסידי סאטמר בניו יורק צילום: רויטרס

אחרי שאחיו הודיע על ביטול אירועי החג בשל התפשטות נגיף הקורונה בניו יורק, הודיע האדמו"ר רבי אהרן טייטלבוים מסאטמר על עריכת האירועים במתכונת רגילה.

"הקדוש ברוך הוא רוצה ש'אידישע קינדער' ישמחו בשמחת התורה, הממשלה אומרת שצריך מאוד להגביל את זה ולהפריע לשמחת התורה", אמר בשיחה לחסידיו.

לדבריו, "'ביום השמיני עצרת תהיה לכם', המלוכה והממשלה היא אצלכם, אבל אנחנו אומרים שיהודים ירקדו וישמחו עם ספר התורה בשמחת תורה, אף אחד לא יצליח להפריע ל'אידישע קינדער' מלשמוח עם התורה הקדושה בשמחת תורה".

עוד אמר כי מי שיגיע לבית הכנסת לרקוד עם ספר התורה מובטח לו שלא ייפגע. "מי שבא לבית המדרש לשמוח עם התורה, לרקוד עם התורה, לרקוד לכבוד התורה, לכבוד הקדוש ברוך הוא שנתן את התורה, מובטח שלא יקרה לו כלום".

"מי שבא להסתכל, לעמוד בידיים שלובות ולראות איך אנשים אחרים רוקדים, הוא לא מבוטח. אבל מי שבא לרקוד עם התורה, 'בראשית ברא אלוקים', 'רצה אלוקים שישמחו ישראל בשמחת התורה', אף אחד לא יכול להפריע לו. 'אידישע קינדער' ישמחו בשמחת התורה לכבוד הקדוש ברוך הוא".

אתמול הודיע אחיו הצעיר רבי יקותיאל יהודה טייטלבוים המנהל אף הוא קהילה גדולה משל עצמו, על ביטול אירועי חג הסוכות ושמחת תורה.