האלוף במיל' דני יתום: בהעדר מנהיגות, אנחנו צריכים להנהיג את עצמנו

האלוף (במיל.) דני יתום, ראש המוסד וחבר כנסת לשעבר מודאג מאוד מההתנהלות הכוללת של ההנהגה בזמן משבר הקורונה.

"יש משבר מנהיגותי מאוד קשה ועמוק, משבר בריאותי וכלכלי ומשבר של חוסר אמון בציבור במובילי המדינה - ראש הממשלה והממשלה. המשבר גדול בגלל שמספר הנדבקים המתים והמובטלים נמצא כל הזמן בעלייה", אומר יתום בראיון לערוץ 7.

לדבריו, הנחיות משרד הבריאות צריכות להיות קודש לכל אדם ואדם. "חשוב מאוד לקיים את ההנחיות והחוקים כפי שהם באים לידי ביטוי, כי למרות הסגר והעובדה שמדובר במכה חזקה, זה אמצעי שהוכיח ומוכיח את עצמו כיעיל במלחמה בתחלואה מתוך כוונה להוריד את מספר הנדבקים".

"הבעיה היא שההנחיות מבולבלות וכל פעם יוצאות הנחיות חדשות שמוסיפות על הבלבול ולצד זאת יש תחושה של חוסר ביטחון ואובדן אמינות כי הציבור לא יודע מה הכיוון. כאן צריכים להיכנס המנהיגים שאמורים להסביר, להזהיר וגם לעודד. זה לא קורה", הוא מוסיף.

לדעתו, הציבור צריך לקחת את האחריות וכשכל אחד ידאג לשמור על ההנחיות, ירדו אחוזי ההדבקה.

"המסר צריך להיות שבהיעדר מנהיגות אנו צריכים להנהיג את עצמנו. כל אחד ואחת צריכים לנהוג על פי ההנחיות המקצועיות - ואם היא אומרת לעטות מסכה - לא יכול להיות שאיש הישר בעיניו יעשה. כנ"ל לגבי ריחוק חברתי. הציבור צריך לא להתבייש ולהעיר למי שאינו מקיים את התקנות - גם לנבחרים וגם למי שעובר ברחוב ואינו עוטה מסיכה. אותם אנשים לא מסכנים רק את עצמם אלא את כל הסביבה ואף אחד לא נתן בידם רשות לסכן מישהו או חס וחלילה לגרום למותו של אדם אחר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו