יגאל דילמוני: אל תסתכלו הצידה, עשו את המוטל עליכם

מנכ״ל מועצת יש״ע יגאל דילמוני קורא לאזרחי ישראל ובתוכם בני הציונות הדתית, להישמע להנחיות משרד הבריאות: לחבוש מסיכה, להקפיד על ריחוק חברתי ולהימנע מהתקהלויות.

״בימים אלו נבחנת האחריות האישית של כל אחד. אל תסתכלו ימינה ושמאל, אל תשאלו מה אחרים עושים בשביל המדינה. אל תביטו על מנהיגים שמפרים את הכללים. עשו אתם את המוטל עליכם״, פתח דילמוני.

לדבריו, ״אף אחד מאיתנו לא יודע עם מי הוא נפגש. אולי החבר הכי טוב שמתארח עכשיו בסוכה שלנו
נשא קורונה והוא לא יודע על כך. שמירה על הכללים פותרת את החשש הזה. מסיכה, ריחוק, לא להתכנס בחללים סגורים, שומרים עליך, עלייך, על המשפחה שלכם, על הקהילה שלכם״.

דילמוני מדגיש כי רק שמירה על כללי הסגר תאפשר חזרה לשגרה יציבה יותר: ״נכון, הסגר מציק, וזה לוקח זמן, וההנחיות משנות את החיים שהתרגלנו אליהם. אבל הדרך לצאת מכך היא להקפיד, לשמור ולהיזהר״.

מנכ״ל מועצת יש״ע מתייחס גם לאחריות המוטלת על הרשויות והנהגות היישובים, ״יש עוד רובד אחד לאחריות זו – המנהיגות המקומית. הרבה אחריות מוטלת על המנהיגות המקומית, בישובים הקהילתיים, במושבים, בעיריות ובמועצות.

״ראינו כבר כמה דוגמאות בישראל איך מנהיגות מקומית לקחה אחריות והצליחה לנצח את המגיפה. יש יכולת רבה לחברי וועד מקומי, לחברי צח"י בישובים, לוועדות קורונה, לרכזות הקהילה. קחו את האחריות עליכם.

״אתם המנהיגות המקומית. בררו מי החולים. בדקו את מצבם ומצב בני משפחותיהם. עזרו להם לשמור על בידוד מוחלט, כמו שצריך. ערכו תשאולים אפדימיולוגים בעצמכם. אתרו את מוקדי ההדבקה בישוב שלכם. סיגרו את המקומות בהם עלולה להיות הדבקה. פרסמו הנחיות ברורות. – היו שקופים ותנו דוגמא אישית. אחריות אישית ומנהיגות מקומית – זו הדרך הנכונה לנצח״.