שבוע לאחר העימות הראשון בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ והמועמד הדמוקרטי לנשיאות ג'ו ביידן, התקיים הלילה (חמישי) עימות נוסף בקמפוס אוניברסיטת יוטה שבסולט לייק סיטי בין שני המועמדים לתפקיד סגן הנשיא: סגן הנשיא הנוכחי מייק פנס והמועמדת לסגנית הנשיא מטעם הדמוקרטים, הסנאטורית קמלה האריס.

העימות הנשיאותי בשבוע שעבר גלש לפסים אישיים וטראמפ וביידן התעמתו על סוגיות שונות הקשורות בהנהגתו של הנשיא בארבע השנים האחרונות, בהן מגיפת הקורונה, המשבר הכלכלי, מינוי השופטים לבית המשפט העליון, ותשלומי המס של הנשיא.

העימות בין פנס להאריס התנהל בצורה רגועה יותר, אם כי שני המועמדים התחמקו לא פעם מהשאלות.

העימות נפתח בדיון על מגיפת הקורונה. האריס תקפה את אופן הטיפול של הממשל במגיפה ואמרה: "העם האמריקני היה עד לכישלון הגדול ביותר של ממשל נשיאותי בתולדות ארצנו".

פנס הדגיש כי "מהיום הראשון טראמפ שם את בריאות אמריקה במקום הראשון" ואף טען שביידן העתיק את ממשל טראמפ למאבק בנגיף.

פנס נשאל על האירוע בגן הוורדים של הבית הלבן, החשוד כאירוע הדבקה המוני. הוא השיב רק: "העם האמריקני מעריך את עבודתו של הנשיא, העבודה נמשכת".

האריס התייחסה לחיסון נגד הקורונה ואמרה: "אם המומחים ימליצו על חיסון, אני אהיה הראשונה בתור. אם טראמפ יגיד לי לקחת אותו - לא אקח".

האריס תקפה את מדיניות החוץ של הממשל וטענה: "טראמפ בגד בחברינו ואימץ דיקטטורות כמו רוסיה. המודיעין טוען שרוסיה מתערבת בבחירות, אבל הנשיא מעדיף להאמין לפוטין ולא למודיעין שלנו. בנושא העסקה עם איראן, היינו בעסקה עם אירן יחד עם חברים - ועכשיו אנו פחות בטוחים".

בתגובה אמר פנס: "אנו יחד עם בני בריתנו, העברנו את השגרירות לירושלים. נשיאים הבטיחו - אנחנו קיימנו". בנושא איראן אמר פנס: "הפסקנו את תזרים המזומנים לאיראן וחיסלנו את קאסם סולימאני. אמריקה בטוחה יותר, בעלות בריתנו בטוחות יותר".