האירופאים לא מאמינים בבחירות בארה"ב

סקר חדש מעלה כי פחות מעשרה אחוזים מאזרחי אירופה מאמינים כי הבחירות בארה"ב יהיו חופשיות והגונות לחלוטין.

ניסן צור - ערוץ 7 , כ' בתשרי תשפ"א

האירופאים לא מאמינים בבחירות בארה"ב-ערוץ 7
ג'ו ביידן ודונלד טראמפ
צילום: רויטרס

אזרחי אירופה לא מאמינים בטוהר הבחירות בארה"ב. חברת מחקרי דעת הקהל YouGov ערכה סקר ענק בנושא שכלל מדינות רבות באירופה, בהן בריטניה, דנמרק, צרפת, גרמניה, איטליה, ספרד ושבדיה.

התוצאות העלו כי אחוז זעום בלבד במדינות האלו מאמינים כי הבחירות בחודש הבא בארה"ב יהיו "חופשיות והגונות לחלוטין".

רק באחת מהמדינות שהשתתפו בסקר, איטליה, ענו מעל עשרה אחוזים מהמשתתפים כי לדעתם תהליך הבחירות האמריקני יתגלה כהגון וחופשי.

במדינות האחרות ענה רוב מוחלט של המשתתפים כי לדעתם הבחירות בארה"ב לא יהיו חופשיות והגונות, כאשר בגרמניה השיבו זאת רק 2 אחוזים, בעוד בספרד הביעו 7 אחוזים אמון טוהר הבחירות בארה"ב. בשום מדינה לא יותר מ-44 אחוזים הסכימו עם התשובה "האם לדעתכם הבחירות יהיו חופשיות והגונות ברמה גבוהה".

הסקר נערך בין התאריכים 15 בספטמבר עד 4 באוקטובר עם מדגם מייצג של יותר מעל אלף אזרחים בכל מדינה. הסקר מצא גם כי מרבית אזרחי אירופה תומכים בג'ו ביידן כמועמד לנשיא ארה"ב למרות שמרביתם הודו כי אינם יודעים עליו הרבה.

אחוזי התמיכה הגבוהים ביותר בטראמפ היו באיטליה, אך גם שם ענו רק 20 אחוזים כי הם רוצים לראות אותו בכהונה נוספת בבית הלבן לעומת 58 אחוזים שתמכו בביידן.

חוסר ההיכרות של אזרחי אירופ העם ג'ו ביידן התבטא גם בשאלה "כיצד לדעתכם יתפקד ביידן כנשיא?" כאשר בין 21 ל-45 אחוזים מהנשאלים ענו "לא יודעים".