שולה זקן על אהוד אולמרט: אלוף הרמאים

בתכנית "המקור" הושמעו קטעים מעוררי תדהמה מעדותה של שולה זקן במשפט אולמרט. בראיון באולפן סיפרה זקן "הייתי שותפה לרמאות שלו".

נתנאל כ"ץ , כ' בתשרי תשפ"א

בתכנית "המקור" ששודרה אמש (רביעי) ברשת 13 הושמעו לראשונה בתקשורת קטעים מעדותה של שלוה זקן במשפטו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

מדובר בעדות שנתנה זקן לאחר שאולמרט זוכה באישומים המרכזיים נגדו. בשלב הערעור, בעקבות חתימת זקן על הסכם עד מדינה, הוחזר התיק לשמיעת עדותה של זקן בבית המשפט המחוזי, ושם חשפה זקן את המסמכים שכונו "יומני שולה", וכללו תיעוד של העברות הכספים ממוריס טלנסקי לאהוד אולמרט.

בעדות נחשף גם האופן שבו גרם אולמרט לזקן שלא להעיד בסבב הראשון של המשפט, והושמעו הקלטות השיחות בין אולמרט לזקן בהן עשה אולמרט הכל כדי לגרום לזקן שלא לעלות על דוכן העדים.

על דוכן העדים במשפט נחשף עומק הקרע בין אולמרט לבין שולה זקן, שגרם לה להחליט להעיד נגדו ולחשוף הקלטות שהפלילו אותו.

במהלך החקירה הנגדית אמרה זקן לסנגורו של אולמרט, עו"ד אייל רוזובסקי, כי אולמרט היה בשבילה "כמו אלוהים". לטענת הסנגור הוא חש שזקן שונאת את אולמרט ועל כך השיבה זקן "אני מודה לקדוש ברוך הוא שלא גרם לי לשנוא אותו כמו שאהבתי אותו".

על שאלת הסנגור, "תודי שאת רוצה שהוא ילך לבית סוהר", השיבה זקן, "הוא ילך לבית סוהר בלעדיי".

בראיונות לתכנית עלה כי אפילו בנוגע לשאלת הרקע לקרע שנוצר אין הסכמה בין אולמרט לבין מקורבתו לשעבר שולה זקן.

"הגברת זקן אומרת, מי עשה אותו ראש ממשלה?", ציין אולמרט, "לקחתי נערה שלא גמרה תיכון, ללא השכלה, ראיתי שיש לה גם זריזות ונתתי לה הזדמנות. קידמתי אותה במשך השנים. אני קודם כל הייתי מאוכזב ממנה וברגע שמיניתי את יורם טורבוביץ' להיות ראש הסגל הכפפתי אותה אליו. דבר בשבילה היה דבר נורא. פה בעצם היה השבר הגדול שלה".

זקן הכחישה את תיאור הדברים על ידי אולמרט, וציינה כי כשהוא הגיע לראשות הממשלה הוא דאג לבנות לה חדר בתוך ה'אקווריום', המתחם הסגור שבו יושב ראש הממשלה בתוך לשכת ראש הממשלה עם עוזריו הקרובים, "הוא לא הסכים שאני אשב עם מזכירות. למה? כי הוא לא רצה שישמעו את השיחות שאני מנהלת. הוא בנה לי במיוחד חדר בתוך האקווריום, אז על איזה קרע הוא מדבר?".

בהמשך תיארה זקן את מערכת היחסים בינה לבין אולמרט, "אני מלווה את האיש למעלה משלושה עשורים. הוא משתף אותי איך שהוא מרמה את כל העולם ואשתו. אני שותפה לרמאות הזאת שלו כי הוא אלוף הרמאים. הוא שקרן בלי להזיז עפעף, אני שותפה לדברים האלה. ועכשיו פתאום אני מגלה שהכושר הזה של הרמאות ולשקר מופנה אלי".