המסר של יאיר שחל, מזכ"ל בני עקיבא

מזכ"ל תנועת הנוער בני עקיבא יאיר שחל קורא לאזרחי ישראל ובתוכם בני הציונות הדתית, להישמע להנחיות משרד הבריאות: לחבוש מסיכה, להקפיד על ריחוק חברתי ולהימנע מהתקהלויות.

"אני פונה גם לנוער, גם לצעירים, גם למבוגרים וגם מבוגרים מאוד", אמר שחל, "אנחנו נמצאים בחג הסוכות יושבים בסוכה, יצאנו מדירת קבע לדירת ארעי, יצאנו למקום שאנחנו צריכים קצת להזיז את עצמינו".

לדבריו, "היכולת שלנו לנצח את המגיפה הזאת תלויה ביכולת להשתנות, ביכולת שלנו לשנות את ההתנהגות שלנו. אנחנו לא רגילים לדברים מסוימים, אנחנו לא רגילים להיות בחוץ, אנחנו אוהבים לשבת בתוך הבית. אנחנו רגילים לדבר ולראות את הפנים, אנחנו לא רגילים להיות עם מסיכה".

עם זאת, אמר, "החובה שלנו לשמוע את הקב"ה קורא לנו ללכת ולזוז ולהשתנות. לשנות את ההתנהגות שלנו. לשבת בחוץ ולא בפנים. אפילו שיהיה קצת פחות נעים. לשבת בחוץ זה פחות מסוכן".

"זה פוגע בנו, זה פוגע בסבים ובסבתות שלנו, זה פוגע בכלכלה שלנו, זה פוגע בחברה שלנו", ציין. "צריך לעשות מעשה. להיות בחוץ ולא להתקהל, להיות עם מסיכות. כל כך הרבה אומרים לנו את זה ועדיין קשה לנו, כי אנחנו צריכים להכניס ללב שלנו את המשמעות שאומרת הקב"ה קורא לנו לזוז, קורא לנו להשתנות".

"זו המשימה שלנו", הוסיף , "וזה מה שיתן לנו את הכח, לשמוע את הקב"ה אומר לנו לשים מסיכות. בהצלחה לכולנו במאבק הזה, אני בטוח שננצח".