נפתלי בנט בעיר אלעד
נפתלי בנט בעיר אלעד צילום: FLASH90

שר הביטחון לשעבר נפתלי בנט, יו"ר מפלגת ימינה, קורא לנתניהו להפסיק לעסוק בפוליטיקה ולהתמקד במלחמה בקורונה שמכה קשות באזרחי ישראל.

''עם ישראל כלוא בביתו. 35 אזרחים שלך מתים בכל יום. מיליוני אזרחים במצוקה כלכלית, נפשית ומשפחתית. מפעל חייהם של בעלי העסקים הקטנים יורד לטימיון", כתב בנט לנתניהו.

''מר נתניהו, עזוב את הסקרים: אם זה לא בריאות ולא פרנסה - זה לא מעניין. גייס היום חוקרים, הגדל בדיקות, הכן את בתי הספר. עזוב פוליטיקה", הוסיף יו"ר ימינה.

בנט כתב את הדברים בתגובה לציוץ של ראש הממשלה והליכוד שבו נכתב "3 סקרים מהיממה האחרונה מוכיחים - הליכוד נהנה מתמיכה חזקה ועקבית".

מוקדם יותר היום השתלח חבר הכנסת יאיר גולן ממרצ בשר הביטחון לשעבר ויו"ר ימינה נפתלי בנט, בעקבות נסיקתם של בנט וימינה בסקרים האחרונים.

"בשנת 2015, נפתלי בנט שר החינוך, נסע להתנחלות בית אל, עמד על הגג של המכולת עם מיקרופון ועודד את המתנחלים ששהו במקום להתעמת עם חיילי צה״ל, כמו אחרון נערי הגבעות. זאת לאחר שבג״צ פסק שיש להרוס מבנים לא חוקיים בהתנחלות", הזכיר גולן בפתח סדרת ציוצים בטוויטר.

לדבריו, "במקום להרגיע את הרוחות, במקום להיות שר חינוך של כולם, במקום להיות ממלכתי- בנט בחר להמריד מתנחלים לאלימות נגד כוחות הביטחון".

"לצערי יצא לי להיות בעמדה של המפקד שנאלץ להתמודד עם אלימות של מתנחלים באיו״ש. הייתי צריך מצד אחד להגן על ביטחונם של המתנחלים מפני מחבלים פלסטינים, אך לא פעם גם נאלצתי להתמודד עם המון שהוסת על ידי פוליטיקאים קיצוניים ולא אחראים כמו נפתלי בנט, שקראו למתנחלים להתעמת עם כוחות הביטחון", טען גולן.

"מפחיד לחשוב שאדם קיצוני, ילדותי וחסר אחריות כמו בנט מצליח לרמות את הציבור לחשוב שהוא דמות ממלכתית", השתלח גולן.

"מי שהמריד מתנחלים נגד חיילי צה"ל בעודו שר החינוך לא יהסס לעשות דברים קיצוניים יותר אם הוא יהיה ראש הממשלה", תקף, "הישמרו מהימין הקיצוני, המשיחי והאופורטוניסטי. הוא מסוכן לעתיד של כולנו. מסוכן לעתיד של מדינת ישראל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו