ניצל הכלב שעבר התעללות בבת ים

המשטרה תגיש היום (חמישי) כתב אישום נגד תושב בת ים בן 35 המואשם בהתעללות בכלבו.

החשוד התעלל בכלבו ביום שלישי בערב, הסרטונים הופצו ברשתות החברתיות והוא נעצר כעבור מספר שעות.

המשטרה פתחה בחקירה שכללה איסוף ראיות מהיר, גביית תלונות ועדויות. במסגרת חקירת המשטרה התברר כי החשוד איים על בת זוגו לשעבר שיפגע בכלבו כתגובה לפרידתם, ומימש את איומו תוך פגיעה חסרת רסן בכלב. החשוד אף שלח לזוגתו לשעבר סרטונים בהם הוא נראה מתעלל בכלבו.

אתמול נעתר בית משפט השלום בתל אביב לבקשת המשטרה והאריך את מעצרו של החשוד ביממה, תוך שהוא מביע זעזוע ממעשיו. השופט שלח את החשוד לבדיקה פסיכיאטרית.

הכלב שעבר התעללות אכזרית נלקח למתקן המוגן של משרד החקלאות. התבצעה בדיקה מקיפה ממנה עולה כי הכלב במצב טוב, ובאופן מפתיע הוא חברותי ולא מפוחד. גם בצילומי הרנטגן שנעשו לכלב הממצאים תקינים.

ד"ר דגנית בן דב, רופאה וטרינרית באגף רווחת בעלי חיים במשרד החקלאות, אשר ליוותה את הטיפול בכלב מתחילת הפרשה: "הכלב מקבל טיפול והרבה ליטופים, חום ואהבה במתקן המוגן שלנו. בהחלט מסתבר שלכלב הזה יש אופי מאוד חזק וטוב. הוא מכיר טובה ותודה".

לדברי ד"ר בן-דב, "המידע הראשוני התקבל מאגודת צער בעלי חיים בחיפה, משם נמסר הכלב לאימוץ. זה מקרה חמור ומזעזע".

עו"ד קרן בלס שמייצגת את החשוד מטעם הסניגוריה הציבורית מסרה בתגובה להארכת המעצר: "מדובר בצעיר עולה חדש, הוא הביע צער וחרטה עמוקים על האירוע. לאור מצבו הנפשי בית המשפט הפנה אותו לבדיקה פסיכאטרית. אנו ממתינים לקבלת תוצאות הבדיקה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו