אין מגבלה לאהבה: הזוג שהסעיר את פרויקט 252

מכשיר שמיעה? צליעה? ניר שמיר, שרותק לכסא גלגלים בעקבות תאונה, ואשתו שרה - בחורה בריאה, החליטו שהמגבלה לא תשפיע על האהבה שלהם

מערכת 252 , כ"ב בתשרי תשפ"א

לפני 15 שנה התרחשה תאונת דרכים ששינתה את חייו של ניר שמיר: הוא רותק לכסא גלגלים עם נכות ברמה של 100%. אך כוחות הנפש של ניר לא נתנו לו ליפול: הוא קיבל החלטה להמשיך בחיים, להתקדם ולהקים בית.

"זה לא היה פשוט. אנשים באופן טבעי מעדיפים לא להיפגש עם בעלי מוגבלויות כל עוד יש להם הצעות 'רגילות'", סיפר ניר שמיר במפגש זום עם חברי פרויקט 252. "אבל אני החלטתי שחתונה זו מטרת-על שאני חייב להגיע אליה. אין מצב שאני לא מתחתן. החלטתי לשים את הכל בצד, ולהתמקד רק בדרכים שיביאו לי הצעות והכרויות - ובסוף גם חתונה".

אז איך הגיעו ההצעות? "הבנתי שההצעות לא יגיעו משדכניות או מאנשים שלא מכירים אותי. הייתי צריך להרחיב את מעגלי ההיכרויות שלי. לכן נרשמתי גם ללימודי שמאות מקרקעין באוניברסיטת אריאל - פשוט כדי לפגוש אנשים שיכירו אותי יותר לעומק, וכך אוכל להרחיב את המעגלים הפוטנציאליים".

לבסוף, חברה משותפת של ניר ושרה החליטה ש'זה יכול להתאים'. שרה: "בהתחלה נרתעתי מההצעה הזאת, אך בסוף החלטתי להיפגש איתו. גיליתי את האישיות המדהימה של ניר, ולאט לאט המגבלה שלו בכלל לא היוותה קריטריון".

"היום אני אומרת לכל מי ששואל אותי אם אני מתחרטת על הצעד שעשיתי - שממש לא מתחרטת. אני שמחה כל כך במשפחה שהקמנו, ואני באמת מאמינה שלכל אחד יש מגבלה. אז לניר יש מגבלה שכולם רואים, אבל לכל אחד מאיתנו יש מגבלה שלא שמים לב אליה, ולפעמים רק אחרי החתונה מגלים אותה, ואז זה כבר מאוחר מדי. אין אדם מושלם, וכשמבינים את זה הרבה יותר קל להיפגש גם עם בעלי מוגבלויות".

צפו במפגש המלא עם ניר ושרה לחברי פרויקט 252: