בל"ד
בל"ד Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

סרטון שהושק לאחרונה על ידי תנועת הנוער של מפלגת בל"ד ("התאחדות הנוער הלאומי הדמוקרטי") המהווה חלק מהרשימה המשותפת, עלה לאחרונה לרשת.

בסרטון נראים נערים ונערות לבושי כאפיות כשברקע דגל אש"ף, מקריאים התבטאויות קשות נגד מדינת ישראל, תוך הזדהות מוחלטת עם הערבים ברשות הפלסטינית שלחמו נגד ישראל באינתיפאדה השנייה.

בין הקריאות בסרטון ניתן אף למצוא תמיכה גלויה בטרור נגד ישראל: "העם יצא באינתיפאדה - הייתה זאת עדות לקשרים הלאומיות וההומניים בני בני העם הפלסטיני בכל המקומות בהם הם נמצאים" וכן- "היה זה כאילו שפלסטין נולדה מחדש, מהים ועד הנהר - מאוחדת כולה".

על פי הסרט, פרוץ גלי הטרור הרצחניים נגד ישראל הוא "פלישתו של אריאל שרון להר הבית".

"כיום" מסבירים בסרטון: "הפלישות ל-אלקצא הפכו לאירועים יום יומיים - במשך שעות רבות בכל יום וללא תגובה פלסטינית. חשוב לדעת, שהממשלה ששפכה את דמם של בני עמנו הייתה ממשלת שמאל, בראשות אהוד ברק. הרתיחה ברחוב הייתה ברורה על כך שאין אופק מדיני והפתרון היחיד היה מקאומה עממית (התנגדות) ואינתיפאדה נוספת."

הנערים בסרטון מאשימים את מדינת ישראל ברצח מפגינים חפים מפשע אותם מכנים שאהידים (קדושים) ולא מעלים שום קריאה לסבלנות, או הסתייגות ממעשי טרור ואלימות.

חוק המאבק בטרור בסעיף 24 מציין את העונשים שניתנים למי שתומך בטרור: "העושה מעשה של הזדהות עם ארגון טרור, לרבות בדרך של פרסום דברי שבח, תמיכה או אהדה, הנפת דגל, הצגה או פרסום של סמל, או הצגה, השמעה או פרסום של סיסמה או המנון, באחד מאלה, דינו – מאסר שלוש שנים".

מהאגף למחקר ערבי של תנועת "אם תרצו" נמסר בתגובה, "מפלגת בל"ד היא לא רק מפלגה אנטי ציונית או אנטי ישראלית, אלא מפלגה שרואה את עצמה כאויב מבפנים של מדינת ישראל. די בקריאת הטקסטים של חברי המפלגה הזו כדי להוכיח זאת. כל פרשנות אחרת מצד שופטי בג"ץ, מעידים רק על עיוורונם המכוון, אבל לא על נקיות הכפיים של חברי בל"ד".

"יתרה מזאת, התמקדות המפלגה בחינוך נוער להתנגדות למדינת ישראל, לשנאה ולהזדהות עם האויב, באמצעי טרור מהווה עליית מדרגה שחייבים לעצור. אנו דורשים לדעת מי ממן את אותו חינוך לטרור ולשנאה לבני נוער. חובתנו לדעת אם מקורות המימון הכספים הללו הם של המפלגה, כלומר מופרשים ממשלם המיסים הישראלי", הוסיפו.

באגף למחקר ערבי של "אם תרצו" הדגישו עוד, "לא יתכן שכנסת ישראל תממן כזו שטיפת מוח נגד עצמה. הגיע הזמן שהמחוקק ימנע את המשך מימון מפלגות לאותם גורמים מסיתים. מי שמייצג את הרשות הפלסטינית ראוי שיעשה זו מרמאללה ולא מכנסת ישראל".