קריאה למרי אזרחי בהפגנת השמאל יהונתן גוטליב

מספר מפגינים שהפגינו אתמול (רביעי) בירושלים נשאו שלט ועליו קריאה ל"מרי אזרחי".

בשיחה עם ערוץ 7 הסביר אחד מהם כי "אי אפשר להיות אזרח שומר חוק בדיקטטורה".

המפגינים הגדירו את ההפגנה כ"צעידה יחידנית" נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, במסגרתה נשאו שלטים עם סיסמת ההפגנה "לך", דגלי ישראל ודגלים שחורים. חלקם עברו את מרחק 1,000 מטר מביתם.

"אנחנו אזרחים שומרי חוק המדינה דמוקרטית", אמר המפגין לערוץ 7, "אבל לאור ההתפתחויות בימים האחרונים, אנחנו רואים שהדמוקרטיה הישראלית, לתחושתנו, עם הזמן גוססת ומפרפרת ועל כן אי אפשר להיות אזרח שומר חוק בדיקטטורה".

לדבריו, "בדיקטטורה אתה יכול לצערנו להיות רק נתין כפוף וכפוף זה לא בריא לגב. הקריאה למרי אזרחי היא לא בעקבות היכולת להפגין חופשי כי היא לא קיימת. היכולת להפגין חופשי היא לכאורה קיימת באלף מטר מהבית, שזאת ההחמרה היחידה שהייתה יותר חמורה מהסגר הראשון".

"פתרונות לסגר השני ולמצב הכלכלי עדיין אין", אמר. "פתרונות חברתיים עדיין אין. מצב הממשלה שלנו עדיין לא טוב. הסכסוך בין הקואליציה ובין האופוזיציה, בין כחול לבן לליכוד, הכל עדיין באותו מצב כמו של הסגר הראשון. ההחמרה היחידה היא בהגבלה על הפגנות ועל כן זה קצת מחשיד".

עוד אמר: "אנחנו מפסיקים להאמין לכללים דיקטטורים ואומרים - אנחנו לא נפעל באלימות אבל אנחנו לא נהפוך לנתינים. נשמור על ההיגיון הבריא".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו