אין (ה)שכל אין דאגות

האויבים שלנו מאחלים הצלחה לתא"ל אמיר השכל, לאלוף יאיר גולן ולחבריהם. האויבים שלנו מבינים מה זה לפרק מדינה מבפנים.

תא"ל במיל' צביקה פוגל , כ' בתשרי תשפ"א

אמיר השכל במאהל בבלפור
אמיר השכל במאהל בבלפור
צילום: דוברות

אמיר השכל כנראה לא גזען על-פי ההגדרה המילונית. אבל טיפוסים כמו אמיר השכל פגשתי לא מעט ברמות הבכירות בצה"ל. רובם הצליחו וחלקם מצליחים עדיין להסתיר את ההתנשאות השחצנית עד ש"יצא להם הביבי".

שלא תבינו לא נכון, הם ניסו להטביע את חותם הפטרונות בצבא, לשמחתי ולדאבונם זה לא הצליח להם. תשאלו את אותם חיילים שמעולם לא שמעו ממפקדיהם דברי שבח והוקרה אמיתיים, מהלב, חיילים שבזכותם אנחנו המפקדים הצלחנו לעמוד במשימותינו.

מה שמדאיג ואולי אפילו מפחיד, זו התנהגות העדר הצועד בעקבותיהם של אמיר השכל וחבריו, עדר שבטוח כי הם מפגינים נגד השחיתות השלטונית, נגד נורמות פסולות. הם עדיין לא קלטו כי הם צועדים בעקבותיהם של חובקי הפנקסים האדומים, אלה שבטוחים כי השמש זורחת רק בשבילם בבוקר.

את הלגיטימיות של ההפגנה והזכות להפגין, העדר משעבד לחבורת פטרונים שמעדיפים להחליף את המגן דוד הכחול בדגל שחור כמו זה של דאע"ש. אני מתבייש בך אמיר השכל. לא יכול להיות ששנינו שרתנו באותו צבא.

במקום לנסות לאמץ ולחקות את מהפך 1977 ולהחליף את השלטון בבחירות, העדר מעדיף ללכת בעקבותיהם של מתוסכלים חסרי עמוד שדרה, של אנשים שמסרבים לראות בארץ ישראל את משכנו הבטוח של העם היהודי. העדר לא מבין שמנצלים אותו לבנות פה מדינה ללא לאום, ללא מסורת, מדינה באוויר תרתי משמע.

האויבים שלנו עומדים מהצד ומאחלים לתת אלוף אמיר השכל, לאלוף יאיר גולן ולחבריהם הצלחה במילוי תפקידם. האויבים שלנו מבינים מה זה לפרק מדינה מבפנים.

במקום להודות למדינה, לצבא, למזל, על הזכות שהייתה להם להיות בזמן ובמקום לקחת חלק ולהיות שותפים בעשייה ביטחונית ולאומית כל כך משמעותית, מעדיפים אמיר השכל וחבריו לטפוח לעצמם על השכם ולנכס לעצמם את האדוניות על גאולת ישראל.

במקום להיות אסירי תודה על ההזדמנות שהייתה להם, כקצינים ומפקדים בצבא, להיות חלק מתהליך היסטורי, מעדיפים אמיר השכל וחבריו לדרוש מהעם להיות אסירי תודה להם. הם איבדו כל פרופורציה, השתבשה עליהם דעתם כשהסדר הטבעי של הדברים לא התנהל בהתאמה להצלחתם האישית וכישוריהם האישיים.

תת אלוף אמיר השכל שחיבר ספרים על השואה ביחד עם האלוף יאיר גולן שזיהה תהליכים נאציים אצל מנהיגים ישראלים, הם וחבריהם המובילים את מחאת הדגלים השחורים ו"אין מצב", לא מבינים את גודל האסון שהם עלולים להביא – מלחמת אחים הנובעת מתהליכים גזעניים שנראו לפני 80 שנים באירופה. גם שם היו גנרלים עם השקפת עולם שביטאה עליונות, שחשבו כי הם מורמים מעם.

אם לא נעצור את זה יחד היום, לא נצליח לעצור את ה"גל" הזה. לזה לא יהיה לנו חיסון.

תא"ל (מיל') צביקה פוגל הוא מומחה להתנהגות ארגונית