הקורונה מכה שוב: אירופה נסגרת מחדש

בפריז סוגרים את הפאבים, מדריד שוב בסגר, באיטליה חובה לחבוש מסיכת פנים, ובגרמניה נאסרו ההתקהלויות.

ניסן צור - ערוץ 7 , כ' בתשרי תשפ"א | עודכן: 23:33

הקורונה מכה שוב: אירופה נסגרת מחדש-ערוץ 7
רכבת בפריז
צילום: רויטרס

במדינות רבות באירופה נרשמו בימים האחרונים מספרי שיא של חולים ביממה, מה שמוביל כמעט את כל מדינות היבשת להכריז על צעדי חירום חדשים בניסיון לבלום את התפשטות המגיפה.

בפריז הודיעה העירייה על סגירת הפאבים החל מיום שלישי האחרון, כאשר פאבים המגישים אוכל יוכלו להיפתח עד השעה 22:00 תוך שמירה על חוקי היגיינה ושמירת מרחק קפדניים במיוחד.

אולמות ההרצאות באוניברסיטאות יוכלו להתמלא רק עד חצי מהתפוסה, בעוד התקהלויות יוגבלו לעשרה אנשים בלבד. חובת חבישת מסיכות הונהגה בתוך מקומות סגורים.

במדריד ותשע ערים נוספות נכנסו כמעט חמישה מיליון בני אדם לסגר נוסף, כאשר האזרחים יוכלו לעזוב את בתיהם רק למקומות העבודה, בתי הספר או טיפול רפואי. התקהלויות יותרו רק עד שישה אנשים לכל היותר. חנויות, פאבים ומסעדות ייסגרו בשעה 22:00 לכל המאוחר. חובת חבישת מסיכות פנים בספרד היא במקומות סגורים בלבד.

בהולנד נרשם המספר הגבוה ביותר של נדבקים בשבועות האחרונים, מה שהוביל את השלטונות להורות על סגירת מסעדות ופאבים בשעה 22:00 והמלצה לתושבים לחבוש מסיכות פנים בכל יציאה מהבית. השלטונות גם עודדו עבודה מהבית במידת האפשר, כאשר התקהלויות גם בתוך הבית הוגבלו לעד שלושה אנשים מלבד המשפחה הגרעינית.

בגרמניה הוארכה ההגבלה על התקהלויות המוניות עד לסוף השנה. החל מ-30 בספטמבר נדרשים תיריים המגיעים ממדינות אדומות להיכנס לבידוד של 14 ימים. מי שלא יחבשו מסיכות פנים במקומות סגורים צפויים לקנס של 50 יורו. בערים אדומות בגרמניה יותרו התקהלויות של עד 50 אנשים בפומבי, ועד 25 אנשים באירועים פרטיים.

באיטליה החזירו הרשויות את חובת חבישת מסיכות הפנים במרחב הציבורי, כולל בבתי הספר. בבלגיה ייסגרו כל בתי הקפה והבארים בשעה 23:00 ואכילה בשווקים ציבוריים נאסרה לחלוטין. רק ארבעה אנשים יוכלו לאכול מסביב לשולחן במסעדה.

ביוון הודיעה הממשלה על חובת חבישת מסיכות פנים בכל האזורים הסגורים. באתונה חייבים עובדים לחבוש מסיכות פנים במקומות העבודה ובמקומות הומי אדם ברחובות.