נתניהו ופרופסור לס כפי שעוד לא שמעתם

מה קורה כשלוקחים נאום של נתניהו בכנסת, או ראיון של פרופסור לס בטלוויזיה, ומוסיפים להם קצת אקורדים והרמוניה?

אריאל פייגלין - ערוץ 7 , כ"א בתשרי תשפ"א

את המילה הרמונולוג אתם כנראה לא מכירים, וזה הגיוני בסך הכל, כי איציק וייס המציא אותה ממש לאחרונה כהלחם של הרמוניה ומונולוג. האקדמיה ללשון, לשיקולכם.

בינתיים הוא כבר יצר שני סרטונים, אחד שעלה ממש הערב ואחד שעלה לפני יומיים והספיק להפוך לויראלי ואפילו שותף בדף הפייסבוק הפופולארי של חנוך דאום. בסרטונים האלו לוקח וייס מונולג של דמות ידועה, ו'מלביש' עליה הרמוניה.

"ראיתי דברים כאלה בעבר", הוא מספר, "אבל בדרך כלל ההרמוניה הייתה מאוד ג׳אזית, וזה נשמע כמו הרבה בלגאן של צלילים. תמיד חלמתי לעשות דבר כזה בעצמי, והנה, הסגר נתן לי את ההזדמנות".

"בחרתי להתחיל עם פרופסור לס כי הוא איש מצחיק שמדבר לאט ובטונים משתנים". הבחירה בביבי לסרטון השני נבעה מסקרנות פשוטה, מעיד איציק, ורצון לגלות האם ראש הממשלה שלנו מוזיקלי?

התשובה היא כן, למקרה שתהיתם. "הופתעתי שהדיבור שלו מאוד מוזיקלי", אומר איציק, "ביבי שמר על הסולם לאורך כל הקטע. לס לעומת זאת, לא...".

אז איך עושים את זה? בהתחלה הוא מוריד את הסרטון ומפריד את האודיו, מוציא לאט לאט את הטונציה של המונולוג, ואז אחרי שיש מנגינה לכאורה, הוא מנסה למצוא לה אקורדים הגיוניים. העבודה עצמה מתרחשת עם מחשב ופסנתר

"נכון" אומר איציק, "מדובר בעבודה סזיפית אבל מאוד מהנה, ומדי פעם אני חייב לעצור להפסקות צחוק. גם התגובות שאני מקבל מאנשים שמספרים שהם מאוד נהנים וזה מדרבן אותי הלאה".

"אני לא מתכנן לעצור בזה", איציק מסכם ונותן ספוילר לקוראי ערוץ 7, "יש כרגע בקנה גם סרטון של העימות בין טראמפ וביידן, סרטון של בנט, וגם בונוס מגזרי של ימימה מזרחי".

איציק וייס
צילום:אפרת אשל