עשרות חרדים קיצוניים התעמתו עם שוטרים הלילה (שישי) אחרי שהפרו הנחיות ותקהלו בתוך בית כנסת בעיר מודיעין עילית.

בתיעוד מהמקום נראו עשרות רוקדים במעגל ברחוב, בזמן שכוחות המשטרה פעלו לפיזור ההתקהלות בבית הכנסת, שנמצא מטרים ספורים מהמקום.

באחד הסרטונים מהעימותים במקום, נשמע אחד התושבים במקום צועד לעבר השוטרים: "לא סופר אותך - אל תיגע בי. תתבייש לך, אתה לא תיגע בי ככה. תעצור אותי". אחד אחר צועק לעבר השוטרים: "אפסים, עובדי אדמה בזויים".

מפקד תחנת המשטרה בעיר, רב-פקד צחי חלפון, הוקלט ביום ראשון בעת פגישתו עם נציג הפלג הירושלמי בעוד הוא מציע מתווה לאכיפה מרוככת מאוד.

"ברגע שנפתח אצלי אירוע כשאזרח התקשר, אני חייב לשלוח ניידת", אמר מפקד התחנה לנציג הפלג בשיחה. "עכשיו, מה אני בא להגיד לך? הגיעה ניידת? אין בעיה, אתם לא רוצים להקשיב לשוטר, אתם לא רוצים לשתף פעולה, זה בסדר. אני לא ביקשתי את זה. אני רק מבקש – שכשמגיע שוטר תצאו החוצה". בעקבות הפרסום נמסר מהמשטרה כי הקצין זומן לשיחת בירור עם מפקד המחוז.

"מדיניות הארגון אינה משתמעת לשתי פנים, על פיה הנחיות החירום תיאכפנה כלפי המפרים אותן וזאת ללא משוא פנים. לדברי מפקד המחוז, דיאלוג מקדים נועד למקסם הישמעות להנחיות מחד ולמזער מקרי הפרה ועימות עם שוטרים, מאידך. דו שיח ודיאלוג אין פירושו הסכמות ובוודאי לא הסכמות החורגות מהמדיניות", מסרו במשטרה.

עוד מסרו כי "מחוז ש"י ימשיך לאכוף את הנחיות החירום, בהתאם למדיניות מ"מ המפכ"ל, במודיעין עלית ובכל מקום אחר ברחבי המחוז, כפי שבוצע עד כה הלכה למעשה וללא רתיעה ממלאכת האכיפה עד כמה שזו מורכבת. עבודת האכיפה תתבצע כלפי מוקדי הפרה על פי סדר עדיפות מבצעי, כשהמטרה היא למנוע את הימשכותן של הפרות סדר ולהציל חיים".