זעם פמיניסטי קיצוני נגד ראש אכ"א המיועד יניב עשור

מנכ"לית "שדולת הנשים" מיכל גרא מרגליות זועמת על כך שהרמטכ"ל כוכבי מינה קצין גבר לתפקיד ראש אכ"א, ולא אישה.

ערוץ 7 , כ"א בתשרי תשפ"א

יניב עשור
יניב עשור
צילום: דובר צה"ל

מנכ"לית שדולת הנשים, מיכל גרא-מרגליות, זועמת על הרמטכ"ל אביב כוכבי ועל שר הבטחון בני גנץ משום שמינו גבר לתפקיד ראש אכ"א – תא"ל יניב עשור, אשר יועלה לדרגת אלוף.

"גבר שתפס את מקומה של האישה המוכשרת יותר", צייצה גרא-מרגליות, אשר שימשה בעברה כיועצת של ח"כ מירב מיכאלי וכיום מקדמת נושאים מגדריים בצה"ל בשיתוף היוהל"ם.

מרגליות זועמת על אי-מינויה של תא"ל מירב קירשנר, אשר צמחה באגף כוח האדם, והעדפת תא"ל יניב עשור, קצין לוחם מוערך המגיע מן השטח ומילא שלל תפקידי פיקוד ומטה, בעיקר בחטיבת גולני ובאגף המבצעים.

תת-אלוף יניב עשור, שמילא תפקידים בכירים במהלך חייו, בעל תואר ראשון בלוגיסטיקה מאוניברסיטת "בר אילן" ובעל תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת "בן גוריון" בנגב. תת-אלוף עשור בוגר המכללה לפיקוד ומטה של המארינס בארה"ב ובוגר המכללה המלכותית ללימודי ביטחון בבריטניה. עשור נשוי ואב לארבעה.

בארגון תורת לחימה, העוסקים בין השאר בריסון ההשפעות המגדריות החיצוניות על צה"ל, הגיבו לגרא-מרגליות "חזון 'התפיסה המגדרית' המטורללת של מרגליות ושל מירב מיכאלי, שהצליח לרגע לעבור במטכ"ל – נקבר קבורת חמור כבר ב2018 לאחר שנחשף לציבור.

הניסויים בבני אדם שיוהל"ם ושדולת הנשים הובילו בחיל השריון ובחי"ר – נכשלו בזה אחר זה. לאחר שיתוף פעולה של שנים עם צה"ל עברה "שדולת הנשים" לפוזיציה של כפיה משפטית בבג"ץ יחד עם גדולי השמאל הרדיקלי וכל חפצן הוא ל'רכך' את צה"ל ולהפוך אותו לחלש ומבולבל.

האמירה של מרגליות לעשור נובעת ממיזאנדריה - שנאת גברים באשר הם. נגמרו הימים בהם השדולה שלטה בצבא, כי כיום יש דרישה אחת של עם ישראל מצה"ל: לנצח במלחמה הבאה. אנו מאחלים לאלוף המיועד עשור הצלחה במלאכת הקודש".