לוחמי "שמשון" עוצרים חשוד בטרור
לוחמי "שמשון" עוצרים חשוד בטרור צילום: דובר צה"ל

תקופת החגים הגיעה לסיומה ואין ספק שגם בגזרה שלנו היא הייתה פוריה במיוחד. במהלך השבועות האחרונים האחרונים לוחמי ומפקדי גדוד שמשון הוציאו לפועל בנחישות מספר פעילויות מבצעיות חשובות וקריטיות לשמירת השקט הגזרתי בחטיבה המרחבית בנימין.

לקראת החג ובמהלכו, יצאנו לעשרות רבות של מבצעי סיכול טרור בכפרים בגזרה ל"כיסוח הדשא". עצרנו במהלך שלושת החודשים האחרונים בהם ביצענו תעסוקה מבצעית בגזרת רמאללה עשרות מבוקשים ובכך סיכלנו ומנענו פיגועים עתידיים.

סגרנו מעגל על חוליות טרור עממי שנקטו פעולות על מנת להפר את השקט כמו זריקת אבנים ובקבוקי תבערה על צירי תנועה קריטיים. בין השאר עצרנו שלושה חברי חוליה בכפר מאלכ, אשר יידו אבנים מרכף חולף בציר אלון, ומיצינו את הדין עימם.

כמו כן פשטנו על מספר בתים בגזרה ותפסנו נשק המוחזק בצורה בלתי חוקית. אין לי כל ספק שבזכות הפעולות החשובות האלה, והתושייה של הלוחמים נשמר השקט בחגים ועם ישראל יכל לחגוג אותם בביתו בתחושת ביטחון.

בשבוע הקרוב הגדוד יסיים את תעסוקתו המבצעית בקו רמאללה שבחטמ"ר בנימין לאחר 3 חודשים מלאים בעשיה מבצעית, וביניהם מספר פעולות חשובות גם בתקופת החגים.

אני יכול לסכם את התקופה ולומר שלמרות המרחק מהבית, המשפחה והחברים בתקופה הזו, הרוח של הגדוד חזקה מתמיד ונשארה משפחתית. לחמנו יחד לאורך כל הדרך כמשפחה אחת, משפחת שמשון ואנחנו נחושים לעמוד מול כל איום. תושבי גזרת ארץ בנימין, הייתה לנו הזכות להגן עליכם, ואנו מודים לכם על שיתוף הפעולה הפורה.

מפקד גדוד שמשון,
סא״ל סהר פוגל

צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום:
צילום: דובר צה"ל