מרים פרץ למרכזי הנוער של OU: רק אנשים מיוחדים זוכים לעבוד עם הנוער

מנהלי ומדריכי מרכזי הנוער של OU ישראל נפגשו ליום העיון השנתי של הארגון. "בנינו אמון מלא עם הנוער ואנחנו לא יכולים לוותר עליו".

ערוץ 7 , כ"ג בתשרי תשפ"א

סמוטריץ' במפגש
סמוטריץ' במפגש
צילום: OU ישראל

מנהלי ומדריכי מרכזי הנוער של OU ישראל נפגשו ליום העיון השנתי שהתקיים ב"זום" בשל מגיפת הקורונה.

"כ בצלאל סמוטריץ', ראש עיריית בית שמש ד"ר עליזה בלוך וכלת פרס ישראל מרים פרץ העבירו שיחות למדריכים ונתנו להם כלים שונים.

בסרטון מיוחד שהוקרן במהלך יום העיון אמרה מרים פרץ: "רק אנשים מיוחדים זוכים לעבוד בתקופה זו עם בני הנוער. כולנו עוברים קשיים בתקופה קשה זו, ובווודאי שגם בני הנוער האלו חווים קשיים ומשברים לא פשוטים. מי יודע אם לעת הזאת הגעתם למרכזי הנוער של ה-OU".

עוד הוסיפה פרץ ואמרה "החיים הם אתגרים ויום יום אנחנו עולים מדרגה וזאת העת שאתם צריכים להראות את כוחכם בעבודה מול הנוער. היום הם זקוקים לכם יותר מאשר כל יום אחר. כאשר בני הנוער בסגר הם זקוקים למגע, לאהבה, לנוכחות שלכם, וצריך ללמוד איך לעשות את זה נכון. אני מברכת שהקב"ה יפתח לכם את הלבבות לעשות את זה בצורה הטובה ביותר".

ראש עיריית בית שמש עליזה בלוך, אשר בעירה פועל כבר עשרים שנה אחד ממרכזי הנוער, דיברה גם היא ואמרה: "בכל שלב בחיים אתה צריך לשאול את עצמך איפה אני תורם יותר. זה לא משנה אם אתה אדם מבוגר או מדריך בן 15. לכל אחד יש מקום לתרום לאחרים ואתה צריך למצוא את עצמך בו.

''כל אחד מאתנו מסוגל להגיד האם בצומת שבא הוא נמצא כעת הוא עשה את הטוב ביותר שהוא מסוגל לו או לא. השיתוף פעולה עם מרכז הנוער של ה-OU עוזר להוביל את החינוך בעיר קדימה ואני שמחה על הפעילות המשותפת", הוסיפה בלוך.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' השתתף גם הוא ביום העיון ואמר כי "מרכזי הנוער של ה-OU מגלה מנהיגות של לקיחת אחריות, של הובלה. בארגון דואגים קודם כל לייצר לנער את האמון בעצמו, שיכיר את הכוחות שלו, לאחר מכן לחבר אותו לחברה שמסביבו ומשם הוא כבר יגיע לחברה הכללית. כך בונים חברה, כך בונים מדינה, וה-OU לוקח את זה על הכתפיים וזה משדר החוצה לכלל הציבור הישראלי.

"במוצאי פורים אנחנו ישבנו ודיברנו מה לעשות", סיפר מנכ"ל OU ישראל הרב אבי ברמן למדריכים על התקופה של תחילת ימי הקורונה. "אוזן אחת קשובה למסיבת העיתונאים עם ראש הממשלה ושר הבריאות, ובאוזן השנייה ניהלנו את השיחה והתבלטנו מה לעשות. אבל דבר אחד היה ברור לנו, כל עוד לא נהיה חייבים, העבודה שלנו עם הנוער צריכה להימשך.

''בנינו אמון מלא עם הנוער, ואנחנו לא יכולים לוותר עליו. בסופו של דבר החניכים במרכזי הנוער מסתכלים עלינו, על איך אנחנו מתנהלים. רק כך נראה להם שמה שאנחנו עושים, באמת חשוב".

"כשאנחנו שומעים על מה שקורה בסניפים, בזולה של חצרוני, ובשאר התוכניות שמפעיל ה-OU אנחנו מתרגשים כי זה באמת נוגע בלב. כעת אנחנו צריכים להעביר את הלאה, ואת זה נצליח לעשות רק אם נבין שאנחנו זרקור ושכולם מסתכלים עלינו. אני גאה ושמח לראות את המנהלים שלנו ואת עבודת הקודש שהם עושים, איך הם דואגים לכל נער ונערה גם בזמנים המאתגרים ביותר שמדינת ישראל" הוסיף הרב ברמן.

סמנכ"ל OU ישראל חיים פלזנר הוסיף: "לפעמים שאנחנו רוצים ליצור שיגרה בתקופה כה קשה כמו שיש עכשיו, אנחנו צריכים להקפיד על דברים קטנים אבל משמעותיים. לכן החלטנו להמשיך בימי העיון כמו כל שנה ולקבל כלים איך להמשיך את הפעילות של מרכזי הנוער גם בשגרה וגם בתקופה מאתגרת זו".

מרכזי הנוער של ארגון OU ישראל פרוסים ב-20 ערים בישראל ומצמיחים מנהיגות צעירה קהילתית, ומספקים מענה חברתי, חווייתי וערכי לבני נוער רבים. זאת באמצעות מדריכים מקצועיים ותוכנית שנתית הכוללת חוויות, פעילויות ערכיות, סדנאות צמיחה וחיזוק אישי, טיולים, תוכניות בר ובת מצווה, ושאר פעילויות שונות: התנדבות, חגים, עזרה לקהילה ועוד.

הארגון נחשב לארגון היהודי הגדול בעולם כיום, הפרוש על פני 92 מדינות ומאגד כ-1000 קהילות יהודיות אורתודוכסיות באמריקה הצפונית.