"גם חילונים מפרים את ההנחיות"

תושב תל אביב מספר לערוץ 7 על שכניו שמארחים ומתארחים, יוצאים זוגי על אופניים עם דגלים וורודים להפגנה וגודשים את חופי הים

בן שאול , כ"ב בתשרי תשפ"א

סגר הקורונה
סגר הקורונה
דוברות המשטרה

בשעה שהפוקוס התקשורתי מתמקד בהפרת ההנחיות בריכוזים החרדיים באמצעות תפילות בבתי כנסת, מתברר שבקרב חלקים גדולים בציבור החילוני המצב לא טוב בהרבה.

תושב תל אביב סיפר הערב לערוץ 7 על היקף ההפרות בעיר הגדולה. "נתחיל עם חבישת מסכות במרחב הציבורי. אמנם רוב מוחלט עוטה מסכות, אבל לפחות 20% מכלל האנשים שאני פוגש ברחוב הם נטולי מסכות וככל שהגיל יורד הזלזול ניכר יותר. מסכות על הידיים, על אוזן, אך לא על הפה והאף.

אשר להנחיות שלא להתארח במשפחה שאינה גרעינית, הוא אומר, שבתל אביב ההנחיה הזו הפכה לבדיחה. "שכנים עושים על האש על הגג ומזמינים חברים. זה קורה כל הזמן. אנשים מארחים ומתארחים. מי שיאמר לך שכולם ספונים בבתים חי בסרט".

"אחד השכנים מספר לי כיצד הוא 'מאלתר' בילו זוגי עם אשתו. "אני נגד הכל. נגד כל מה שזז. העיקר לצאת מהבית. היום יש כבר דגלים שחורים נגד הממשלה, דגלים וורודים בעד האמנות, דגלים משולבים בעד האופטימיות. יש הכל. העיקר יוצאים מהבית. למותר לציין שאף אחד לא באמת מקפיד על מגבלת 1000 המטרים".

במקביל פורסמו היום תמונות מחופי הים בתל אביב בסוף השבוע האחרון בהם נראים מאות חילונים גודשים את את החופים נגד ההנחיות, חלקם הגדול ללא מסכות.

לערוץ 7 נודע שבמהלך סוף השבוע האחרון אף חלק מחופי אשדוד היו גדושים ברוחצים ובחלק מהמקומות אף היו שירותי הצלה.