בית"ר י-ם עוצרת את האימונים

אחרי שסירבה להיכנע לאיומי משרד הבריאות והתאמנה בזכות הפרצה בחוק, בית"ר חוזרת לבידוד לאחר שהשיגה הבטחה על תאריך חזרה ופיצויים

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ב בתשרי תשפ"א

משה חוגג
משה חוגג
צילום: פלאש 90

"איומים וקנסות לא יגרמו לי לחדול מהמאבק הצודק", כך כתב הערב (מוצאי שבת) משה חוגג, הבעלים של בית"ר ירושלים.

אחרי שבוע סוער שעבר על המועדון מהבירה כשהבעלים משה חוגג החזיר את הקבוצה להתאמן והתעמת עם ראשי משרד הבריאות ומנהלת הליגות בכדורגל, החליט זה לחזור בו ולהחזיר את הקבוצה לקיפאון לאחר שהשיג את מה שרצה.

כזכור, במהלך השבועיים האחרונים חיפש הבעלים הירושלמי פיתרון להחזרת הקבוצות לאימונים מלאים על אף הצבעת חברי ועדת חוק חוקה ומשפט נגד מתן האפשרות לקבוצות הספורט להתאמן בזמן הסגר. הפירצה בחוק שאיפשרה לקבוצות המייצגות את ישראל במפעלים האירופיים להמשיך להתאמן בסגר, נוצלה על ידי הבעלים הירושלמי כשזה רשם את בית"ר למפעל אירופי המנוהל על ידי ארגון הכדורגל העולמי, פיפ"א, בדמות טורניר 6X6.

המהלך של חוגג שבדק את הצעדים גם מבחינה משפטית הוציא את המשנה למנכ"ל משרד הבריאות איתמר גרוטו מהכלים, וזה בחר בתגובה לאיים על בית"ר ועל כל קבוצות ליגת העל כולן כי יחזור בו מכל מתווה שסוכם ואף ימנע מהקבוצות הישראליות המשחקות במפעלים האירופיים, מכבי ת"א והפועל באר שבע, לעשות זאת.

למרות ששר התרבות והספורט חילי טרופר התערב ותקף בחריפות את גרוטו ומשרד הבריאות, במנהלת הליגות בכדורגל נכנעו לאיומים ואיימו כי יקנסו את בית"ר ב-100 אלף שקלים, דבר שלא פעל כראוי ובית"ר המשיכה להתאמן.

בסופו של דבר, הערב הודיע משה חוגג הבעלים הירושלמי כי הורה להפסיק את האימונים של הקבוצה עד יום רביעי הקרוב, ה-14 באוקטובר, אחרי שהגיע לסיכום בעצמו עם משרד הבריאות ומבלי לקבל את עזרתה של מנהלת הליגות בכדורגל והעומד בראשה היו"ר ארז כלפון.

חוגג שתקף במהלך סוף השבוע את יו"ר מנהלת הליגות ארז כלפון ואמר כי עליו להתפטר מתפקידו מאחר שהוא נגוע באינטרסים פוליטיים, כתב בפוסט הערב: "חשוב לי להבהיר בראשית הדברים שרק עתיד הכדורגל הישראלי עומד לנגד עיני ואני פועל בשבועות האחרונים ימים כלילות על מנת להחזיר את הענף לפעילות".

"לאחר סופשבוע רגוע חשבתי שוב על דבריי מיום חמישי נגד ארז כלפון ומשרד הבריאות. בעוד אני חושב שמנהלת הליגות עשתה עבודה רעה מאוד בניהול המשבר הנוכחי, לא היה נכון לתקוף אישית את ארז. מדובר באדם שעשה עבודה טובה במנהלת עד היום ולמעט המקרה הזה אני והוא מסתדרים מעולה".

חוגג לא חזר בו לגמרי מהמתקפה נגד ניהול המשבר כשכתב: "כתבתי שהכל פוליטי. במשברים כאלו קל לראות מי נגד מי, האינטרסים והאינטרסנטים פתאום בולטים ושקופים ובהיבט הזה היה טוב וחשוב לראות את המושכים בחוטים נחשפים".

עוד כתב חוגג, כי האיומים שהופנו כלפי המועדון שעסקו באפשרות לאסור על בית"ר להשתתף במפעלים אירופיים לאחר שעברה על תקנון ההתאחדות לכדורגל ואופ"א כשנרשמה למפעל אירופי ללא אישור, אין בהם דבר. "היו רגועים, בית"ר לא נמצאת בשום סכנת הדחה משום מפעל אירופאי, כל מה שאנחנו עושים נבדק לפני עם כל הגורמים הרלוונטיים, הכל לפי חוק".

על ההחלטה להורות על הפסקת האימונים עד יום רביעי הבא, כתב חוגג: "ביום חמישי הגעתי להסכמה עם משרד הבריאות שהבטיחו שני דברים: 1. חזרה לפעילות מלאה ב-14 לחודש. 2. פיצוי כספי מלא לכל הקבוצות על תקופת הסגר. בתמורה הסכמתי להפסיק להתאמן עד ה-14 לחודש למרות שאנחנו מתאמנים על פי חוק.

"האיומים על הקנסות לקחו אותי אחורה, היה לי חשוב להבהיר שאיומים וקנסות לא יגרמו לי לחדול מהמאבק הצודק ולכן נתתי הוראה להמשיך להתאמן גם אתמול. לאחר שהבהרתי את הנקודה ושוכנעתי שמשרד הבריאות יעמוד במילתו אני עוצר את אימוני בית"ר עד יום רביעי. מחכה ומצפה לחזרת הליגה ויותר מכל, לחזרת הקהל בהקדם האפשרי".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il