התמונה ששברה את הרב אבינדב אבוקרט

רב קהילת 'אברהם יגל' בגבעת שמואל התקשה לראות את ההקפות השניות מישיבת רמת גן: "לראות את הרב יהושע רוקד לבד - זה שבר אותי סופית".

ערוץ 7 , כ"ב בתשרי תשפ"א

התמונה ששברה את הרב אבינדב אבוקרט-ערוץ 7
הרב יהושע שפירא רוקד לבד בהקפות שניות
צילום: ישיבת רמת גן

הרב אבינדב אבוקרט, רב קהילת 'אברהם יגל' בגבעת שמואל, נאלץ להפסיק את פירוק הסוכה בביתו כשצפה בהקפות השניות ששודרו בצאת החג מישיבת רמת גן.

''זהו. עכשיו נשברתי סופית", סיפר הרב אבוקרט בפייסבוק. ''הכל היה קשה. תקיעת שופר במנין קטן, נעילה באמצע רחבה חצי ריקה, הושענות בלי אחיזת ידיים.

''אבל עכשיו, לראות את הרב יהושע שפירא, ראש ישיבת רמת גן, רוקד לבד בחלל הישיבה בהקפות שניות - זה שבר אותי סופית. כמה ריקנות, כמה שקט, כמה חסרון. עצרתי את פירוק הסוכה באמצע''.

הרב אבוקרט יודע שיש כאלו שנהנים מהתפילות שנערכות בשטח פתוח ועל מרפסות, ''זה עשה לחלק מבני האדם ממש טובה, אבל ברור לי שהשכינה בגלות זה נורא ואיום. שתפילה ללא הדר, שבני אדם ללא חיבוק, שחולי ומחסור הם חסרון גדול.

''ועכשיו מפרקים את הסוכה, ואולי מהפירוק הזה תצא שמחה כפולה ומכופלת. כי אחרי שבר כזה, חייב לבוא בניין גדול. ואולי זאת הסיבה לשמחה גדולה, שמחה על שם העתיד. לא שמחת האיסוף אלא שמחת התקווה.

''ושמחה כזאת תהיה גם עם אולם ישיבה ריק ור' יהושע אחד שרוקד עם עצמו. ועם עוד אנשים שרוקדים בבתים. ועוד אחד שדופק את הפטיש על הדפנות קצת יותר בקצב", הוסיף הרב אבוקרט.