"עלינו לישראל בזכות אבות, לא בזכותך"

קפטן הפועל חדרה ומי שהדליק את אחת מהמשואות לפני שנה, מנשה זלקה, מגיב להתקפה הגזענית של אחד מראשי הדגלים השחורים אמיר השכל

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ב בתשרי תשפ"א

זלקה. בזכות אבות
זלקה. בזכות אבות
צילום: פלאש 90

"בזכות אבות, לא בזכות אמיר השכל". אחרי שעורר סערה גדולה עם אמירה גזענית כלפי שוטרת אתיופית, במה שטען כי מדובר ב"סערת רגשות" בלבד ונחשף כי זו לא הפעם הראשונה שעשה זאת, כעת סופג אחד מראשי הדגלים השחורים אמיר השכל, מתקפה בחזרה.

מי שהצטרף אל המחאה הרבה נגד השכל, הוא לא אחר מאשר קפטן הפועל חדרה ומי שנבחר להדליק את אחת מהמשואות בטקס המשואות הממלכתי בהר-הרצל לפני שנתיים, מנשה זלקה.

זלקה, כדורגלן אתיופי ולוחם מילואים פעיל בסיירת הצנחנים במקביל, לא הסכים לשתוק נוכח המתקפה הגזענית והמגעילה של השכל.

בפוסט שהעלה עם תמונה בה הוא נראה מחזיק שלט עליו כתוב - "עלינו לארץ בזכות אבות, לא בזכותך", כתב זלקה כי אבותיו שלו ושל כל הקהילה האתיופית עלתה לארץ בזכות אבות ולא בזכות אמיר השכל.

כזכור, במהלך השבוע האחרון צולם ותועד השכל, אחד מראשי הדגלים השחורים והמוחים נגד ראש הממשלה נתניהו, כשהוא מגורש על ידי שוטרים וחיילים לאחר שהפגין בניגוד לחוק ולהגבלות משרד הבריאות ותוך כדי שהוא צועק לעברה של אחת השוטרות, ממוצא אתיופי: "תתביישי לך, אני הבאתי לארץ את ההורים שלך".

ברשת לא נותרו אדישים למתקפה הגזענית ומהבחילה של השכל, כשגם הכדורגלן הראשון שהדליק משואה ומי שלא פעם הצטרף למחאות אזרחיות, החל מקריאה לשחרורם של גופות חיילי צה"ל ולשחרורו של האזרח אברה מנגיסטו בן העדה האתיופית השבויים בידי חמאס ועד שיטור היתר של משטרת ישראל כלפי העדה האתיופית, מנשה זלקה, התבטא נגד השכל ומפגן השנאה המבחיל שלו.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il