לפיד נגד מינוי אפי איתם: מציע למנות את עדי אלטשולר ליו"ר יד ושם

יו"ר האופוזיציה מזהיר ממינויו של אפי איתם ליו"ר יד ושם וקורא למנות לתפקיד את מייסדת "זיכרון בסלון", אשת החינוך עדי אלטשולר.

ערוץ 7 , כ"ג בתשרי תשפ"א | עודכן: 07:38

לפיד נגד מינוי אפי איתם: מציע למנות את עדי אלטשולר ליו"ר יד ושם-ערוץ 7
עדי אלטשולר
צילום: כאן 11

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה לבטל את מינויו של תא''ל במיל' אפי איתם ליו"ר יד ושם, במקומו של אבנר שלו שצפוי לפרוש מתפקידו בעוד כחודשיים, אחרי 27 שנות כהונה.

בעיתון ''ידיעות אחרונות'' דווח כי לפיד הציע למנות לתפקיד את היזמת החברתית ואשת החינוך עדי אלטשולר, מייסדת תנועת ''כנפיים של קרמבו'' ומייסדת מיזם ''זיכרון בסלון''.

יו"ר האופוזיציה מזכיר במכתבו לראש הממשלה כי אפי איתם ננזף בהיותו מפקד חטיבת גבעתי בשנת 1992, בגין חשד למעשי אלימות בערביי עזה שביצעו פקודיו של איתם. נדגיש כי איתם לא הועמד לדין אך ננזף בידי הרמטכ”ל דאז אהוד ברק.

''אני רוצה להביע בפניך את דאגתי העמוקה מהכוונה למנות את חבר הכנסת והשר לשעבר אפי איתם ליו”ר 'יד ושם'", כתב לפיד לנתניהו במכתב שפורסם בעיתון ידיעות אחרונות. "מי שננזף בידי הרמטכ”ל על התעללות באוכלוסייה אזרחית, אינו יכול לכהן בתפקיד שסמליותו רבה כל כך בעיני העם היהודי.

''מינוי כזה ירחיק מ”יד ושם” את הקהילות היהודיות הליברליות. זה יהפוך את המוסד המקודש הזה למקום הנתון למחלוקת ושל ויכוח. זה ישחק לידי תנועת ה־BDS האנטישמית והמסוכנת. לאפי איתם שמורות זכויותיו כמפקד וכאיש ציבור. איני בא לשפוט אותו, אלא רק להזהיר מהנזק שייגרם ממינוי כזה”.

“יהיה אולי מי שיגיד שגם אבי, יוסף (טומי) לפיד ז”ל, שכיהן כיו”ר מועצת ‘יד ושם’ עד יום מותו, היה אדם שנוי במחלוקת. ייתכן, אבל אבא היה גם ניצול שואה ששרד כילד את אימת גטו בודפשט ואיבד את אביו במחנה ריכוז. הדבר נתן תוקף מוסרי אחר לכהונתו”, כתב לפיד לנתניהו.