האדמו"ר מבעלז לחסידיו: להתנהג כרגיל

לאחר שתיקה של חצי שנה, לראשונה התייחס האדמו"ר מבעלז להתמודדות עם הקורונה ואמר לדעתו יש לנהוג כרגיל

בן שאול , כ"ג בתשרי תשפ"א

חסידי בעלזא
חסידי בעלזא
צילום: פלאש 90

שובר שתיקה: לראשונה מזה חצי שנה מאז פרצה הקורונה לחיינו התייחס אמש האדמו"ר מבעלז להתמודדות עם הקורונה ואמר לדעתו יש לנהוג כרגיל.

"אנו עומדים כעת בתקופה קשה ומקווים אנו שהכל יעבור בקרוב ונחזור לזמנים הטובים, כל דבר שרוצים לעשות מגיע בקושי, ישנם פנים לכאן ופנים לכאן, כל רב מתערב ואומר דעות ועצות, ולכל אחד יש את התורה בכיס שלו.

בדבריו מתח ביקורת על ההנחיות לסגור בתי כנסת וישיבות. "ישנם רבנים הרוצים לרצות את דרישת הרשויות והרשויות רוצים לרצות אותם, זה לא עסק ככה, צריכים להתנהג כמו שנהגנו תמיד והשי"ת יעזור שלא נגיע לשום נזק", אמר.

את הדברים אמר במעמד מיוחד במוצאי שמחת תורה בו הוא נוהג לשאת דברי חיזוק לקהילתו בעניינים רוחניים.

האדמו"ר שיבח את תלמידי הישיבות ששקדו על התורה למרות שלא התקיימו 'סדרי ישיבה' רגילים. "בכל שנה אני אומר לכם מה אסור לעשות, השנה יש לי בשורה משמחת בשבילכם, שאומר לכם מה טוב לעשות, ב"ה שהבחורים ישבו ולמדו תורה בחודש תשרי, דווקא בחודש כזה שאין ישיבה, היה ממש קידוש השם, כל אחד שראה זאת התגלה לקידוש השם שבחורים ישבו ולמדו בהתמדה גדולה, בזמנים כאלו שאין משגיח ואין ראש ישיבה ואין אף אחד – ללא השגחה.

"אפילו ההורים בחו"ל נהנו לשמוע. קיבלתי מכתב שההורים שמחים מאוד ששומעים שבניהם יושבים ולומדים ולא 'שורפים' את הזמן, צריכים להמשיך זאת לכל השנה ללמוד ולהתפלל להתפלל וללמוד וע"י זה אפשר להגיע למדרגות הכי נשגבות".

האדמו"ר בירך את האברכים והעובדים הקובעים עיתים לתורה. "ולא רק הבחורים אלא גם האברכים, אברכי הכוללים ואברכים שעובדים על המחיה ועל הכלכלה וקובעים עתים לתורה בקביעות חזקה מאוד בכל יום, ילכו מחיל אל חיל".