שר הבריאות יולי אדלשטיין: יש נתונים מעודדים

"שר הבריאות אדלשטיין בפתיחת בי"ח קורונה צבאי ברמב"ם: "אסטרטגיית היציאה היא מתווה של תקווה, נצליח בתנאי שלא ניגרר לפופוליזם"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ג בתשרי תשפ"א

שר הבריאות יולי אדלשטיין: יש נתונים מעודדים-ערוץ 7
אדלשטיין וגנץ בחנוכת המחלקה
צילום: אריאל חרמוני

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין חנך היום (ראשון) עם שר הביטחון רא"ל במיל' בני גנץ את בית החולים הצבאי לחולי קורונה שהוקם בבית החולים רמב"ם בחיפה. במהלך היום מסייר אדלשטיין גם בבית החולים בני ציון ובבית החולים כרמל בחיפה.

בדבריו, שיבח אדלשטיין את העובדה שבית החולים הצבאי יורכב מאנשי רפואה בסדיר ולא מאנשי מילואים, כדי שלא יבואו על חשבון סד"כ הרפואה האזרחי.

לאחר מכן התייחס אדלשטיין לאסטרטגיית היציאה אותה יביא לאישור קבינט הקורונה ביום שלישי. בנוסף, ודרש ממשרד האוצר לספק פיצוי מלא, "לא דמי כיס" לכל העסקים והעובדים שנפגעו מהסגר.

"ביום שלישי אציג מתווה של תקווה. התחלה של שחרור הדרגתי, בטוח ואחראי שיש בו כדי להשאיר את התחלואה נמוכה באופן שמערך קטיעת שרשרת ההדבקה יתפוס את הנדבקים. יש אפשרות לעשות זאת בתנאי שלא ניגרר לפופוליזם", ציין.

לדבריו, "כולם רואים את הנתונים של ירידה מסוימת בתחלואה. אבל מי שיוצא בקריאות לפתוח באופן מיידי את הכל - הורס את הכלכלה ואת החיים של בני האדם, של מי שסבל מספיק. אי אפשר לפתוח ותוך כמה שבועות להביא לסגירה נוספת".

"כשאנחנו מדברים על יציאה הדרגתית אנחנו אומרים לאותם אנשים: רוצים להבטיח שלא נדרוש שוב לסגור את העסק, הסביר השר.

"אנחנו כממשלה חייבים לדאוג שאותם בעלי עסקים ואנשים שהפסידו המון, יקבלו לא רק דמי כיס, אלא בזמן אמת פיצוי מלא. ובכוונתי להאבק למען זה. לא יכול להיות מצב שאנחנו דורשים הגבלות ואחר כך עצמאים ועסקים לא קיבלו את הפיצוי הנדרש. לא אתן למצב הזה להימשך. יש נתונים מעודדים. כל השאר תלוי בכל אחד מאיתנו", חתם אדלשטיין.