ח"כ רזבוזוב:
לחקור את בני משפחתו של הרב קנייבסקי

ח"כ רזבוזוב קרא לחקור את בני משפחת הרב קנייבסקי. "ממשיכים לקחת אותו לאירועים המוניים, בידיעה שהוא חולה קורונה מאומת בגיל מתקדם"

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ג בתשרי תשפ"א

לחקור את בני משפחתו של הרב קנייבסקי-ערוץ 7
ח"כ יואל רזבוזוב
צילום: יוני קמפינסקי

ח"כ יואל רזבוזוב (יש עתיד) קרא היום (ראשון) למשטרת ישראל לחקור את בני משפחתו של מנהיג הציבור הליטאי הרב חיים קנייבסקי.

את הדברים אמר ח"כ רזבוזוב בהמשך לתיעוד בערוץ 7, בו נצפה הרב קנייבסקי במעמד "הקבלת פני רבו" שבוע שעבר כשהוא קרס לפתע.

"אני קורא למשטרת ישראל לחקור את בני משפחתו של הרב קנייבסקי", אמר ח"כ רזבוזוב. "עולה תמונה מדאיגה ביותר, בה בני משפחתו של הרב קנייבסקי ממשיכים לקחת אותו לאירועים המוניים, בידיעה שהוא חולה קורונה מאומת בגיל מתקדם".

הוא הוסיף, "הם ממשיכים לסכן את הרב ואת סביבתו ונראה שלרב אין שיקול דעת בנושא. התנהלות פושעת ומסוכנת".

כפי שפורסם, הרב קנייבסקי בן ה-92 חולה בקורונה ומצבו מוגדר טוב. בשבוע שעבר נערך בביתו של הרב קנייבסקי מעמד "הקבלת פני רבו" ששודר בשידור חי במשך כשעתיים וחצי.

הרב קנייבסקי ישב בסוכתו וצפה בשמחת בית השואבה כשהוא מלווה בבני משפחתו. בשלב מסוים הובאה לו גמרא על מנת שילמד.

לאחר שהובאה לרב קנייבסקי הגמרא, לחש לו נכדו, יענקי קנייבסקי, מספר מילים והוא פתח אותה. הרב קנייבסקי התאמץ ונשען קדימה לעבר הגמרא כשלפתע קרס, עיניו נעצמו והוא נשען לאחור במהירות כשהוא נחבט בכיסא.

יש לציין כי לאחר כמה רגעים המצלמה חזרה לצלם את הרב קנייבסקי והוא המשיך לעיין בגמרא. "האירוע המשיך רגיל בנוכחותו", אמר אחד המשתתפים לערוץ 7.

אמש (מוצאי שבת) הוגדר מצבו של הרב קנייבסקי טוב. אולם לפני כן, בערב החג חלה החמרה במצבו, כאשר נרשמה ירידה בסיטורציה וחום גופו עלה. רופאיו הסבירו כי הוא נמצא בשלב השני והמסוכן של מחלת הקורונה בה נדבק.