איילת שקד: הממשלה לקחה את העסקים הקטנים כבני ערובה

ח"כ איילת שקד במתקפה על מדיניות הממשלה: "הילדים מתנפצים על מסכי הזום וההורים על סף התמוטטות עצבים וזו פגיעה נפשית קשה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ג בתשרי תשפ"א

חברת הכנסת איילת שקד השתתפה הבוקר (ראשון) בדיון בוועדת חוקה על תקנות הסגר, וטענה כי סגירת העסקים הקטנים היתה "פשע".

"אני נמצאת כרגע בוועדת חוקה יש קונצנזוס בין כל חברי הוועדה שהממשלה עשתה פשע כלפי המגזר העסקי והעסקים הקטנים. לא היתה שום סיבה אפידמיולוגית לסגור את העסקים הקטנים, אכולם מבינים את זה היום, ודאי לא את העסקים שאינם מקבלים קהל", טענה שקד בראיון לערוץ 7.

"יש כאן קונצנזוס גם לאפשר 'טייק-אווי' ממסעדות כדי לאפשר איזה שהוא אוויר לנשימה לעסקים הקטנים", הוסיפה שקד וציינה, "אנחנו מנסים ללחוץ על הממשלה. זה בהחלט בסמכות של יו"ר הוועדה להגיד לממשלה: תתקנו את התקנות ותחזירו אותן אלינו".

לדבריה, "התקנות האלו היו אמורות להסתיים אתמול בערב, הממשלה האריכה אותן בעוד שבוע ואנחנו מנסים להעלות כאן בעיות שאפשר דרכן להקל על הציבור".

"הממשלה לקחה את העסקים הקטנים כבני ערובה בויכוח שלה על ההפגנות", תקפה שקד. "הם לא הצליחו להגיע למתווה מוסכם על הגבלת ההפגנות בין נתניהו לניסנקורן ולכן החליטו ללכת לסגר הרמטי מלא מלא, כשהיה ברור לכולם שעסק קטן שלא מקבל קהל הוא גם לא מדבק וזה מה שהיה במרץ".

שקד הוסיפה ותקפה את תוכנית היציאה מהסגר: "לי יש ילדים שהם כבר גדולים, בכיתה ז' ו-י', אני מסתכלת על חברים שלי עם ילדים קטנים, זה בלתי אפשרי. הילדים מתנפצים על מסכי הזום וההורים על סף התמוטטות עצבים. זו פגיעה חברתית ונפשית קשה. יש הרבה פתרונות, הממשלה הזו צריכה להתחיל לעבוד".