10 הדברות לנער המתמודד

אל תאמינו להם, הטילו ספק בתפיסת העולם האנושית והלא מדויקת שהרימה ידיים מבקשת פתרון, אם התורה אומרת שזה אסור, סימן שאפשר להתגבר.

הרב דרור אריה , כ"ג בתשרי תשפ"א

הרב דרור אריה
הרב דרור אריה
צילום: באדיבות המצולם

הרב דרור אריה הגיב לרב בני לאו שהציג אתמול מסמך הנחיות לזוגיות ומשפחה לבני הקהילה הלהט"בית.

אחי היקר, אחותי היקרה, אנחנו אתכם. מנסים לייצר מצג שווא שנלחמים בכם, האמת שזה הפוך, אנחנו נלחמים למענכם.

אי אפשר שלא להרגיש את הכאב הנורא שלכם, את הייסורים הגדולים, את המאבק הפנימי, את ההסתרה, את הבדידות הצורבת.

הדמעות שלכם שורפות לנו את הנשמה. דעו לכם שאנחנו אוהבים אתכם, איננו שופטים אתכם, פשוט כואבים ושוב כואבים.

יש לנו מלחמה בארגונים השונים שמנסים לחטוף מכם את ההזדמנות לשינוי, את היכולת להקים בית נורמלי, עם אישה וילדים שהם פרי טבעי ושמח.

כן, אנחנו נלחם, עליכם ועל בניכם, שלא יהפכו אתכם לקורבן מיואש, שלא יסחרו בגופכם ונשמתכם, אתם לא נועדתם להיות קורבנות הפוסט מודרנה, לא נועדתם להתלוות לפדופילים מבוגרים, גופכם הטהור לא נועד לשאוף סמים.

הארגונים האלה הם קניבלים רוחניים, הם אוכלים את גוף האומה, זורעים הרס בבסיס הקיום הלאומי שלנו, אם אין משפחה אין אומה.

לצערנו יש גם מיעוט של רבנים מיואשים שנפלו בפח של מעצבי דעת הקהל, ולא עומדים על יסוד נצחיות התורה.

האמת, היו לעמינו הרבה אתגרים, ותמיד היו שנחלשו מלחצים תרבותיים ויישרו קו עם הדעה השלטת, אך נצח ישראל לא ישקר. אל תאמינו למי שפותח פתח בניגוד למסורת הדורות, ביחוד אם איננו פוסק בעל שיעור קומה בין דורי. אל תאמינו למי שנותן לגיטימציה לחיות בניגוד לטבע שנכתב בתורה. אל תאמינו ליחיד שסולל דרך עצמאית ללא רב וללא בית אב.

קחו לכם את עשרת הכללים הבאים, שנבחנו על ידי גדולי דור בהלכה ואמונה, הם יהוו לכם מצפן ותוכלו לזהות איתם את נתיב האמת:

1. שתפו דמות חינוכית שאתם קשורים אליה, קבלו עצה איך לשתף ואת מי לשתף. אל תפחדו לשתף את הדמויות המשמעותיות בחייכם, אבא אמא, הרב, המחנך או המחנכת, אם תשתפו באופן נכון, הם לא ייבהלו, וגם אם יהיה קשה בהתחלה, הם יחבקו וילוו, אל תתנו לסוד לאכול אתכם מבפנים, אינכם אשמים, אינכם רעים, אינכם חפצים ללכת בניגוד לתורה ולמצוות.

התמיכה והלווי הרוחני הם מפתח להצלחה. חיבוק, עידוד, הן הזרמת אנרגיות חיוביות, שמגדילות עשרת מונים את היכולת להתגבר ולנצח. דברו עם דמות בוגרת ואולי תגלו, שאתם בסדר גמור, שזו הדבקה חיצונית חברתית, שאפשר להתרפאות ממנה.

2. הזהרו מאנשים רעים! הם ישדרו לכם שהם מקבלים אתכם כפי שאתם, ויתנו לכם הרגשה נעימה של הכלה וחוסר שיפוטיות, אבל האמת שזו אמפטיה של מיואשים, ובמצב הגרוע הם ציידים שמחפשים עוד קורבנות חדשים להזיות שלהם.

בארגונים האלה יש גם הרבה פוליטיקה שמשרתת אנרכיסטים ואת השמאל הקיצוני, הם לא באמת אוהבים, תראו איך העיפו וביזו שר ימני מהמצעד, למרות שגם הוא שייך כביכול ל"קהילה".

זה "מודה", זה להיט, לרוץ אחרי הפוסט-מודרנה, שהיא בסך הכל אחת מתסמיני הניוון של התרבות המערבית.

אל תפנו לרשתות, שם יש הרבה דמיון ואלימות, האתרים המפתים, רוצים את כספכם, אין שם אהבה, הזהרו מאינטראקציה שלילית, האדם הוא חברתי, ויש בנו מנגנון חיקוי, הזהרו מחברה רעה, מעשית ווירטואלית. לעיתים תחוו ריגוש מסרטונים לא ראויים, אל תתפתו לחשוב, שאם זה נוגע בכם סימן שאתם שייכים לקטגוריה מסוימת. ביחוד בגיל צעיר כשהמוח עדיין מתעצב, לא כדאי להגיע להחלטות ברורות.

3. לכו לטיפול. אל תתביישו לפנות לטיפול מקצועי, יש המון אנשים טובים, מקצועיים, עם ניסיון של חיים, לא, לא מדובר בטיפולי המרה אלא בטיפולי עומק פסיכודינמיים, וטיפולים רגשיים בדיבור, בתרגול, בהקשבה וניתוח משותף, תגלו צדדים נוספים באישיות שלכם, תגלו שלפעמים הקושי נובע מבעיות אחרות לגמרי, תרכשו כלים להתמודדות, לצמיחה, ולאמון גדול בעצמכם.

אלפים טופלו ולמדו איך להתמודד, רבים נשאו והקימו משפחות, נפגיש אתכם איתם, תקבלו מהם השראה, תראו כמה מאושרים הם, איך יצאו מייסורים ודכאון לחיי אושר ושמחה! הזהרו משרלטנים, לכו לברי סמכא בלבד.

4. שבע יפול צדיק וקם. אל תדמיינו שמסלול הטיפול הוא קליל, והתוצאות מהירות, אין אינסטנט, יש הרבה עמל ויזע, נדרשת עקשנות, סבלנות וכוח רצון אדיר, לפעמים הטיפול לא יצליח, יכולות להיות נסיגות, ישנן דרגות קושי, יש שמצליחים יותר ויש שפחות, כמו כל דבר בחיים, פרצופים שונים, התמודדויות מגוונות, ורמות הצלחה המשתנות מאדם לאדם, אך שבע יפול צדיק וקם.

ואם נפלתם זה לא אומר שזה לא בכיוון הנכון. סבלנות. גם אם טיפול מסוים נכשל, אל תרימו ידיים, נסו אופציות נוספות, אי אפשר לדעת מניין תבוא הישועה. בכל אופן אל תוותרו על הזכות שלכם לבחור. יש לכם בחירה וכוח רצון, הם עיקר האישיות, שום כוח שבעולם לא יכול לכבול את היכולת לשינוי.

5. אל תסחפו אחרי המודה המיואשת. ברשתות, בתקשורת, בעולם המדע הפוסטמודרני, מיואשים מתיקון, הם מציעים את הדרך הקלה, את הדרך הקצרה שהיא ארוכה, בהתחלה נעים בסוף מלא קוצים, אל תאמינו להם, הטילו ספק בתפיסת העולם האנושית והלא מדויקת שהרימה ידיים מבקשת פתרון, אם התורה אומרת שזה אסור, סימן שאפשר להתגבר.

זה אולי קשה ואפילו קשה מאוד, אבל בהחלט אפשר, וכמו שיצאנו ממצרים, וכמו שהתגברנו על כל הגלויות הנוראות, והנה אנחנו כאן כנגד כל הסיכויים האנושיים, כך דבר אחד מדבר ה' לא ישוב ריקם. זכרו איזהו גיבור? הכובש את יצרו, אל תתנו לאינסטינקטים להוביל, אלא לדעת, לתורה שיועצת לפי מעמקי החיים.

6. אין שם חיים ואין שם אהבה. זכור, בהליכה בדרך ההפוכה, אין חיים ואין אהבה, אולי תאווה, אולי הנאה, אבל לא חיים ולא אהבה. אנשי המקצוע של הפוסט מודרנה טוענים שאסור לעודד לשינוי, שזה אכזרי, אבל מי שרוצה לנתח את גופו, לחבול בעצמו ,ולהפוך את מינו , זה לשיטתם אחלה, אל תאמינו להזיה הזו! אין אכזריים יותר מאלילי הפוסט מודרנה, שביהירותם נלחמים ברבותינו אנשי החסד והרחמים.

כולם יודעים, הפסיכולוגים והפסיכיאטרים, על הקשר בין נטיות אלו, לדיכאון ואובדנות, אך הם מפחדים לטפל, בגלל ההשתלטות של הארגונים הפמיניסטיים והלהטב"ים, הם קראו לעצמם להט"ב כי זה מצלצל "להיטיב", אבל הצלצול האמיתי הוא של אזעקה- זה לא טוב.

7. ודבק באשתו. "על כן יעזב איש את אביו ואת אימו ודבק באשתו" דבקות אמיתית, גילוי טוב אמיתי הוא רק בחיבור בין איש לאישה, אבא ואמא! דבקות פירושה התאמה מוחלטת, הרמוניה, אהבה וחיים נצחיים.

אל תוותרו על הזכות שלכם לדבקות. אל תוותרו על היכולת ליצור חיים, נשמות של ילדים. לאורך כל ההיסטוריה, נלחם עם ישראל על הבית היהודי, "משפחותיו לבית אבותיו", על כולנו מוטלת האחריות להמשך פיתוחה של האומה, שמושתת על בתים נורמליים ושמחים.

8. שמרו על שמחה, ועל מצב רוח מרומם, חייכו גם אם קשה, אל תאבדו תקווה, ולא את האמונה, התפללו בכל הכוח, גם אנחנו מתפללים עליכם, אל תפסיקו להאמין בשינוי, אל תפסיקו לרגע להאמין בה' ובעצמכם, גם אנחנו מאמינים בכם.

9. דעו שהקושי והאתגר הם לא עונש, אם תצליחו, בע"ה תצליחו להתגבר ולהתרומם, יתגלו בכם כוחות נפלאים, הכאב הוא לא לחינם, וזה תלוי בכם, האם תהפכו אותו לכאב של לידה וצמיחה, ותגיעו למדרגות גבוהות של בעלי תשובה, הגדולים מצדיקים גמורים.

10. עזרו לאחרים, העניקו ,הרבו אהבה, יש בכם נשמה אדירה, שמבקשת אפיקים נכונים להשפיע טוב וחסד, הסיוע לזולת הוא תרפיה חשובה, ככל שתעניקו יותר, המעיין הפנימי יתגבר, והבטחון העצמי ישוב. אל תתנו לדימוי העצמי הנמוך להוליך אתכם שולל, יש לכם לב טוב. אתם אנשים טובים. חייכו, והעולם יחייך אליכם.

הרב דרור אריה הוא ר"מ בישיבת שדרות ויו"ר מפלגת נעם לשעבר