החל שלב הפיצוי של קבוצות הכדורגל

אחרי שהבטיחה הכנסה עם העפלתה לשלב הבתים של הליגה האירופית, הודיעה האלופה מכבי ת"א על ארבע מסלולי בחירה לפיצויים עבור אוהדיה

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ג בתשרי תשפ"א

אוהדי מכבי. מקבלים פיצויים
אוהדי מכבי. מקבלים פיצויים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

קצת יותר מחצי שנה מאז פרצה והשתלטה על חיינו מגיפת הקורונה, היום (ראשון) יצאה אלופת ליגת העל בכדורגל מכבי ת"א בהודעה ל-20 אלף המינויים שלה מהעונה שעברה באשר לקבלת פיצוי על המשחקים שלא נכחו בהם.

כזכור, המגיפה החלה בחודש מרץ האחרון, ממש עם סיום העונה הסדירה בליגת העל בכדורגל. לאחר הקפאה בת 3 חודשים, חזרו הקבוצות לשחק בכדי לסיים את העונה בצורה הספורטיבית ביותר שאפשר, אך משחקים אלו נערכו ללא קהל בשל החלטת הממשלה ומשרד הבריאות ומתוך רצון שלא לסכן אף אחד בהידבקות בנגיף.

בכך למעשה, נמנע מכ-20 אלף המינויים של מכבי ת"א, כניסה למשחקים וקבלת תמורה למחיר ששילמו בתחילת העונה.

בקרב אוהדי הפועל ת"א היו מי שניסו לתבוע את המועדון יחד עם יתר המועדונים בליגת העל על כך, אך כולם התנערו והבינו כי קודם כל צריך לעזור לקבוצות שלא לפשוט רגל ולהתפרק מנכסיהם.

כעת במכבי ת"א שהבטיחו הכנסה גבוהה עם ההעפלה לשלב הבתים של הליגה האירופית, הופכים לראשונים בליגת העל שמעניקים פיצויים לאוהדים מהשנה שעברה, כאשר שם העמידו לאוהדים הרבים שלהם ארבעה מסלולי פיצויים על המשחקים שלא יכלו להגיע אליהם בעונה שעברה.

המסלול הראשון הינו ויתור על הזיכוי לטובת תמיכה במועדון. בעל המנוי שיבחר באופציה זו ישאיר את הזיכוי במועדון ויסייע לו לצלוח את אחת התקופות המאתגרות בתולדותיו. "אנו ערים ליוזמות של אוהדים בתקופה קשה זו שמטרתן להירתם לטובת המועדון וזו גם ההזדמנות שלנו להביע הערכה מלאה ולהודות לכם על כך", נכתב בהודעת מכבי.

המסלול השני הינו העברת הזיכוי לטובת פיתוח מחלקת הנוער. מחלקת הנוער של מכבי תל אביב שפיתחה שחקנים רבים לקבוצה הבוגרת וללא מעט קבוצות בשתי הליגות המקצועניות בישראל, נחשבת לספינת הדגל של המועדון. הזיכוי של בעל המנוי שיבחר באופציה זו יועבר לפיתוח ולקידום הדור הבא של מכבי. "הזיכויים שיועברו יסייעו למחלקה, בין היתר, לרכוש ציוד מתקדם ולהוביל פיתוחים טכנולוגים על מנת לקדם את שחקני המחלקה מקבוצות הילדים ועד לקבוצת הנוער", אמרו במכבי.

המסלול השלישי הוא קופון לרכישת מנוי למשחקי הבית של המועדון: בעל המנוי שיבחר באופציה זו יוכל לממש את הזיכוי עבור רכישת מנוי למשחקי הבית בעונה הבאה ולא זו הקרובה שעדיין אין לדעת מתי ואם בכלל יורשו אוהדים להיכנס למשחקי הכדורגל. הקופון יעמוד לרשות האוהדים לעונה אחת בלבד.

המסלול האחרון הינו קופון לרכישה בחנות ה-ONLINE של מכבי - בעל המנוי שיבחר באופציה זו יקבל קופון לרכישה בסכום הזיכוי בחנות ה-ONLINE של המועדון הצהוב מת"א.

בהודעה לאוהדים נכתב כי "בחודש מרץ התפרץ נגיף הקורונה והשפיע בצורה חסרת תקדים על חיינו. כחלק מהשפעות הנגיף על ענף הכדורגל הוחלט לקיים את משחקי הכדורגל שנותרו בעונת 2019/20 ללא קהל. החלטה זו פגעה קשות במועדון וכמובן בכם האוהדים. העידוד שלכם חסר לנו בכל משחק ובכל מסגרת וכולנו במועדון – החל מהשחקנים ועד אחרון העובדים – כמהים לחזרתכם המהירה ליציעים בריאים ושלמים.

אתם, אוהדי הקבוצה, אשר תומכים בנו ללא תנאי, הקפדתם לחזק אותנו בתקופה זו באמצעות פניות רבות, מכתבי תמיכה, הודעות לבית המשפט ועצומות ברשתות החברתיות. המועדון מודע ומעריך את כל מעשיכם – תמיכתכם חשובה לנו, היא תורמת רבות להצלחת הקבוצה הן על המגרש והן מבחינה כלכלית ועל כך תודתנו.

על אף הפגיעה הכלכלית שספג המועדון אנו עושים מאמצים רבים על מנת לצמצם ככל הניתן את הפגיעה בכם – האוהדים ומחזיקי המנויים.

על כן, מכיוון שנבצר מבעלי המנויים בעונת 2019/2020 להגיע למשחקי הבית במסגרת הפלייאוף, ברצוננו להודיע כי הוחלט על תכנית הזיכויים במסגרתה כל אחד מבעלי המנויים בעונת 2019/2020 יהיה זכאי לקבל זיכוי השווה ל-25% מעלות המנוי שרכש עבור עונת 2019/2020.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il