אמיר השכל
אמיר השכל צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לאחרונה לא מעט פעמים אפשר למצוא את ספורטאי ישראל מגיבים ואומרים בפה מלא ובלי להתבייש את דעתם על דברים שאינם קשורים באופן ישיר לספורט.

פעם מדובר בתמיכה בראש הממשלה נתניהו, פעם נגד מתן האפשרות להמשיך ולשמור על שגרת אימונים בזמן הסגר ועוד שלל נושאים.

מי שעומד כעת בעין הסערה ובין הכוונות של שחקני הכדורגל של ישראל הוא לא אחר מאשר אמיר השכל, אחד מראשי הדגלים השחורים ומי שמוביל את המחאה נגד ראש הממשלה נתניהו.

אחרי שהתבטא בצורה גזענית ומגעילה נגד שוטרת ממוצא אתיופי כשהטיח בפניה כי הוא זה שהעלה את אבותיה לישראל ועל כן היא צריכה להתבייש בפניו, וזיכה אותו במחאה גדולה ברשתות החברתיות, כעת השכל ממשיך לספוג והפעם מכיוונם של שחקני הכדורגל.

אחרי שאמש היה זה קפטן הפועל חדרה ומי שנבחר להדליק את המשואה בהר הרצל לפני שנתיים מנשה זלקה, כעת גם קפטן הנבחרת הצעירה של ישראל בכדורגל וחברו של זלקה מהפועל חדרה, עומר לקאו יוצא נגד ההתבטאות הגזענית והמבחילה של השכל.

פוסט שהעלה לקאו בחשבון הפייסבוק שלו עם תמונה ושלט עליו כתוב "עלינו לישראל מזכות אבות ולא בזכות אמיר השכל", זכה לתגובות רבות מכיוונם של חברי הדגלים השחורים שהחליטו להחזיר מלחמה שערה ולא לשתוק נוכח הביקורת על הדברים המגעילים של השכל.

אל זלקה ולקאו הצטרף גם דניאל סולומון הצעיר, שחקנה של רמת השרון מהליגה הלאומית ונראה כי זהו לא סוף פסוק במאבק על הזכות להביע את הדעה, גם אם היא לא בדיוק מתאימה ומסתדרת למי שמנסים להוביל כאן מהלך מפלג, מכוער וגזעני, לכאורה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו