ד״ר שרון אלרעי פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאותלע"מ

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי פרייס, אמרה הערב (ראשון) בתדרוך לכלי התקשורת כי מספר החולים הקשים מתחיל להתייצב.

״ישנם סימנים ראשונים של שליטה במגיפה, בנינו מתווה למניעת הסגר הבא'', אמרה אלרעי פרייס. "הנתונים מהיום נראים מאוד מאוד מעודדים, מתחת לאלף מאומתים, אבל צריך לשים לב שזה בדיקות של סוף השבוע, ולכן אנחנו מאוד זהירים.

''אנחנו יודעים שיש ירידה בתחלואה. מקווים שעם השליטה בתחלואה ובחולים הקשים גם הנתונים האלה יתחילו לרדת למספרים יותר נמוכים".

היא הציגה את תוכנית משרד הבריאות ליציאה מהסגר. "נמתין לפחות שבועיים בין שלב לשלב – לא נחזור על הטעות של הפעם הקודמת".

לדבריה, תחילה ייפתחו מרחבים חיצוניים, לאחר מכן מקומות עבודה ללא קבלת קהל. מגבלת 1,000 המטרים תוסר בשלב הראשון. ד"ר אלרעי פרייס הוסיפה כי התחבורה תפעל באופן מלא אך ב-50% מהתפוסה. הלימודים לא צפויים להתחדש ביום ראשון הקרוב.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מכנס הערב (ראשון) דיון הכנה לישיבת קבינט הקורונה שתיערך ביום שלישי. בסרטון שפרסם לפני הדיון הוא בישר על סימנים ראשונים של הצלחת הסגר.

״אני עומד להתחיל עכשיו דיון עם צוות השרים לקראת ההחלטה החשובה מאוד בקבינט הקורונה ביום שלישי. אני יודע שהסגר הוא קשה לכולנו, אבל אני בטוח שרוב הציבור מבין היום שההחלטה שהובלתי על סגר הייתה הכרחית. היא הצילה אותנו מעלייה גיאומטרית של תחלואה, של תמותה, של חולים קשים, ועדיין מוקדם מדי לברך על המוגמר", אמר נתניהו.

לדבריו, ''יש סימנים ראשונים של הצלחה, אבל אנחנו צריכים עוד כמה ימים כדי לבחון את זה, וגם אז היציאה תהיה מדורגת, אחראית וזהירה.

''אנחנו נפתח את העסקים של עד 10 אנשים שלא מקבלים קהל, נפתח גם את הגיל הרך, אבל נעשה את זה ושלבים אחרים בהדרגה, בזהירות, ועם מדדים ברורים למעבר משלב לשלב''.

ראש הממשלה מבקש מהציבור להמשיך לציית להנחיות הבריאות, ''אני מבקש את המשך שיתוף הפעולה שלכם - כי נצליח רק אם נפעל יחד. בשעה שהתחלואה באירופה מזנקת, אצלנו היא יורדת. בשעה שאירופה עם ערים שלמות בגודל של מדינת ישראל נכנסת לסגר, אנחנו יוצאים מהסגר.

''אם נפעל נכון - ננצח את המחלה. אני מבקש את שיתוף הפעולה של כל אחד ואחת מכם. תודה לכם״, אמר נתניהו.