צבי האוזר על התנהלות הליכוד: נתניהו צריך לדפוק על שולחן ולהגיד ''די''

יו"ר ועדת חוץ וביטחון תהה מדוע ההסכם עם האמירויות לא יובא לדיון בפני הוועדה, "נתניהו של 2009 לא היה עושה את זה".

103FM , כ"ג בתשרי תשפ"א

ח"כ צבי האוזר
ח"כ צבי האוזר
צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

חבר הכנסת צבי האוזר, יו"ר ועדת חוץ וביטחון, התייחס היום (ראשון) בשיחה עם אריה אלדד ובן כספית להסכם עם האמירויות ולהחלטה השנויה במחלוקת של יו"ר הכנסת יריב לוין למנוע מהוועדה להיחשף לפרטי ההסכם.

לדברי האוזר, הסכם השלום הוא ראוי וחשוב, אבל דווקא ועדת החוץ והביטחון היא המקום לחשוף אותו. בהמשך הביע את דעתו על רעיון הצעת האי אמון, ולא פסח על התבטאותו של יו"ר הקואליציה חבר הכנסת מיקי זוהר.

בפתח הריאיון תהה ח"כ האוזר מדוע דברים נעשים עקום בשעה שהם יכולים להיעשות בצורה ישרה. "ההסכם עם האמירויות הוא הסכם חשוב, ראוי, וטוב. כמו כל הסכם יש לו היבטים מסווגים, אבל וועדת חוץ וביטחון זה המקום לדבר עליהם, לחשוף אותם, ולבקר אותם במליאה. זאת אומרת שדברים צריכים להיעשות כמו שהם צריכים להיעשות - להביא את זה לוועדה ומשם למליאה.

''אני כבר יכול להגיד שאני תומך בהסכם, גם אם עדיין לא שוחחנו ולא הוצגו בפנינו אותם סעיפים מסווגים. נקבע דיון ל־20 בחודש, אבל חבל שזה נעשה ככה".

בהמשך ח"כ האוזר שיתף כי ההבדל בין ההסכם עם האמירויות לבין זה עם בחריין הוא שההסכם עם בחריין הוא הסכם הבנות שמעמדו איננו מחייב להביא אותו בפני הכנסת. "אני ביקשתי ששני ההסכמים על כל הקשריהם הפומביים והמסווגים יוצגו במקום בו הם צריכים להיות מוצגים. אגב, רוב פעילותה של וועדת החוץ והביטחון היא לא באור הזרקורים, היא מתחת לרדאר מה שנקרא, וככה צריך להיות".

כשנשאל אם נתניהו שהוא היה מזכיר הממשלה שלו היה מעז לעשות כזה דבר הסביר שלא, ואמר: "קודם כל מזכיר הממשלה שלו לא היה נותן לו לעשות את זה, והוא היה מפנה את תשומת ליבו שאת הדברים צריך לנהל על פי הדרך הנכונה. נתניהו של 2020 הוא אחר לגמרי מנתניהו של 2009 גם בעוד היבטים".

בהמשך הבהיר כי אין היתכנות לרעיון של הצעת אי אמון קונסטרוקטיבי, בתמיכת הסיעות הערביות: "הבהרנו שאין היתכנות לרעיון של יאיר לפיד להקים ממשלה עם תמיכת הרשימה המשותפת. אלו אנשים שבכל הזדמנות תומכים בחמאס ובחיזבאללה".

על חברי הליכוד אמר ח"כ האוזר כי חלקם מתנהלים בצורה פשוט מחפירה, "אני כבר אמרתי שראש הממשלה צריך לדפוק על השולחן ולהגיד די. יש לנו כאוס שנגרם בגלל תופעות טבע, לא צריך להוסיף על הדברים האלה בעיות, צרות והטרלות. פרט לא של חברי כנסת. אני שומע ביטויים שאני מצר עליהם, ובמיוחד על השתיקה הרועמת שמלווה לאותם התבטאויות קשות כנגד הממשלה וכנגד האחדות שתפקידה להילחם במגיפה הזו".

לבסוף, הצר על התבטאויות יו"ר הקואליציה חבר הכנסת מיקי זוהר: "הוא נראה כמו לווין שאיבדו איתו את הקשר עם תחנת האם, אבל לא על מיקי זוהר אני מלין אלא על ראש ממשלה".