פרופ' מוטי רביד: יש איומים על חיי

פרופ' רביד הוא אינו מתנצל על דבריו נגד החברה החרדית, ''אמרתי דברים קשים כי כואב לי. אני פעלתי כדי למנוע את התחלואה''.

מיכל לוי , כ"ג בתשרי תשפ"א

פרופ' רביד
פרופ' רביד
צילום: דוברות מעייני הישועה

המנכ''ל המתפטר של בית החולים מעייני הישועה, פרופ' מוטי רביד, הסביר הערב (ראשון) כי הוא אינו מתנצל על דבריו החריפים נגד החברה החרדית משום שהוא כיוון לפלגים מסוימים.

"יש מיעוט בתוך הציבור החרדי, מספר חסידויות ומספר שכונות קיצוניות, והם לא מקשיבים לרבנים והם פורקי עול ועליהם אמרתי מה שאמרתי. לחלוטין לא דיברתי על הציבור החרדי כולו", אמר רביד לרדיו קול חי.

אז מדוע התפטרת והתנצלת, נשאל רביד בתגובה להכחשת דבריו. "אני לא התנצלתי", הבהיר רביד והוסיף, "אני דיברתי כדי להתריע בשער מה שאני עושה הרבה זמן. זה גורם למוות ואני אמרתי את זה לאחר יומיים טראומתיים של צעירים שהיו אצלנו בבית החולים".

"אני דיברתי על בני ברק שהם משתדלים, ואמרתי אבל יש מיעוט... אני התנצלתי בפני מי שלא הבין ונפגע ואני התכוונתי להתריע ולזעזע".

"אמרתי בראיונות שלי שקשה לציבור החרדי להתגונן בגלל הצפיפות, ואני פעלתי להעביר חולים למלוניות, אני הייתי נגד סגר כפי שעשו אותו, אני עשיתי את המלחמות שימנעו את התחלואה".

רביד חשף כי הוא מאוים בימים האחרונים: "אמרתי דברים קשים כי כואב לי. לקחת את הדברים הללו ולהשליך אותו אל עבר כלל הציבור זה חוטא לאמת וגם לציבור כי לא אמרתי זאת. לוקחים דבר והופכים אותו לדיון פוליטי, רוצים לתלות אותי? כבר תליתם אותי. יש איומים על חיי בימים האחרונים".

הסערה הציבורית התחוללה לאחר שרביד אמר כי הקהילה החרדית התחנכה לקבל הכול ולא לתת כלום במשך שנים. "הרבנים איבדו שליטה", אמר והוסיף כי "זה אחד מהאירועים הפרועים ביותר שהיו בהיסטוריה של מדינת ישראל, אני חושב שלא היה עד היום קהל שלם שפורק עול בצורה כזו והורג אנשים". בהמשך התפטר מהנהלת בית החולים.