מתקהלים ומסתכנים: תיעוד מרתיח ממאה שערים

אלפי חסידים חגגו את שמחת תורה בצפיפות וללא הקפדה על ההנחיות. הרב קנייבסקי הורה לפתוח את תלמודי התורה בציבור הליטאי.

ערוץ 7 , כ"ג בתשרי תשפ"א

פוליטיקאים חרדים בכירים מקדמים יוזמה - סגר בערים בחרדיות, במקביל לפתיחת תלמודי התורה והישיבות.

בכאן חדשות דווח כי הערב (ראשון) תתקיים פגישה בין מזכירי מועצות גדולי התורה של אגודת ישראל ודגל התורה עם הרב יהודה סילמן מרבני העיר בני ברק. בשבוע הקרוב ייפתח משא ומתן של הנציגים החרדים מול הממשלה.

בתוך כך, תועדו אלפי חסידי תולדות אהרון מתפללים בערב חג שמחת תורה. מדובר בחסידות האנטי ציונית הגדולה ביותר במאה שערים בירושלים. במהלך החג נערכו תפילות וחגיגות המוניות בבית הכנסת הסגור, ועל דבר אחד הקפידו שם - שלא יצא תיעוד של האירוע.

בצאת החג נערכו הקפות שניות בריכוזים החרדיים ברחבי הארץ - בניגוד להנחיות. בחסידות שומרי אמונים במאה שערים חגגו בחדר סגור, ללא הקפדה על עטיית מסכות. גם בבני ברק חגגו הקפות שניות.

מנהיג הציבור החרדי-ליטאי, הרב חיים קנייבסקי בן ה-92, הורה למנהלי מוסדות חינוך לחדש את הלימודים כבר מחר (שני) למרות למרות הסגר וההשבתה של מערכת החינוך בישראל.

הרב קנייבסקי שנדבק בעצמו בנגיף הקורונה, אמר לאנשי חינוך ששאלו אותו כי צריך לפתוח את בתי הספר ותלמודי התורה אך ציין כי עדיף לעשות זאת בתיאום עם הממשלה ובאישורה.

לפי הערכות, אמירתו של הרב קנייבסקי תביא לכך שחלק ממוסדות החינוך בציבור הליטאי ייפתחו כבר מחר ולא יצייתו לחוקי הקורונה שאוסרים פתיחת בתי ספר.

נציין כי הרשתות החברתיות סערו היום בעקבות תיעוד שבו נראה הרב חיים קנייבסקי כשהוא קרס לכמה רגעים במעמד "הקבלת פני רבו" שנערך בשבוע שעבר בביתו.

במהלך הערב הרב קנייבסקי התאמץ ונשען קדימה לעבר הגמרא שהובאה לפניו כשלפתע קרס, עיניו נעצמו והוא נשען לאחור במהירות כשהוא נחבט בכיסא. המצלמה הוסטה ללאחר כמה רגעים חזרה לצלם את הרב קנייבסקי והוא המשיך לעיין בגמרא.