נר נשמה
נר נשמה צילום: איסטוק

חכם שלמה סלאיימן הלך לעולמו בגיל 117, והותיר אחריו שישה ילדים, עשרות נכדים, נינים ובני נינים.

סלאיימן ז"ל נחשב לאדם המבוגר ביותר בישראל. הוא עלה מתימן בשנת 1949 עם אשתו וילדיו, התגורר בנתניה ונמנה על מקימי הישוב אביחיל.

הרב שי ויצמן ספד לו בפייסבוק והביא סיפורים מנכדיו של סלאיימן. ''חכם שלמה סלאיימן ז"ל הלך לעולמו וזכה לשיבה טובה, אריכות ימים ושנים. בן 117 שנים נדרש לבית דין של מעלה והיה נחשב לאחד האנשים המבוגרים ביותר בעולם.

''אבל בעיני הדבר המדהים כאן לא פחות הוא הדרך בה נכדיו מתארים את חייו ואת אריכות הימים לה זכה. בקצרה: לא כבוד, לא כסף, לא זהב ולא יהלומים.

''סבא הלך מדי יום לבית הכנסת, ונחשב לידען רב בהלכות היהדות- הוא היה צלול עד הרגע האחרון. כולם היו באים ושואלים את מילתו, ועשו כדבריו על פי מה שקבע לאחר שהיה מביא לכך סימוכין בכתובים.

''סבא היה אוכל בכמויות קטנות מאוד. בבוקר לבן עם פרוסת לחם, בצהריים עוף, דג או ביצה עם אורז, ובערב סלט עם ביצה. סבא היה הולך הרבה מאוד ברגל, וכשעבד היה גומע מרחקים. מאביחיל בקצה הצפוני של נתניה עד ביתו, כשלגבו שק תפוזים.

''עד לתקופת הקורונה, סבא היה הולך לבית הכנסת. גם בגיל 116... סבא היה מאוד עניו והיה עושה את הדברים בצנעה, לא רצה שיפארו את שמו. סבא אהב מאוד את החיים, וכל מי שהתווכח איתו, הוא ניסה לשכנע בטוב טעם, ובנועם הליכות''.

הרב ויצמן הוסיף: ''תודה לך חכם סלאיימן על השיעור הפשוט והחשוב הזה של החיים. תהא מנוחתך עדן. מִזְּקֵנִים אֶתְבּוֹנָן כִּי פִקּוּדֶיךָ נָצָרְתִּי (תהילים קיט')''.