ערן זהבי. שער 22 במדי הנבחרת
ערן זהבי. שער 22 במדי הנבחרת Roy Alima/Flash90

מהשלכות הסגר? בזמן שבממשלה ובמשרד הבריאות מתווכחים עם קבוצות הכדורסל והכדורגל על אימונים בזמן סגר ומאיימים בפגיעה מתמשכת בענפי הספורט המקצועניים ובספורטאים הרבים, הערב (ראשון) נראה היה כי לסגר ולהחלטות הממשלה יש השפעה מכרעת על איכות הכדורגל.

היה זה לאחר עוד משחק בו הפסידה נבחרת ישראל, הפעם במסגרת מפעל ליגת האומות כשישראל הפסידה באצטדיון סמי עופר שבחיפה לנבחרת צ'כיה בתוצאה 2:1.

שלושה ימים לאחר ההפסד המאכזב בחצי גמר הפלייאוף של מוקדמות היורו והפספוס הגדול של כרטיס לטורניר אירופי גדול לאחר 50 שנות יובש, בדו-קרב פנדלים, הפסידה הנבחרת הישראלית שוב ושוב בגלל טעויות לא מחוייבות המציאות - כאלה שהגיעו בעיקר כתוצאה ממיעוט אימונים סדירים, חוסר ריכוז ותשומת לב שלא מן הנמנע שהגיעו כתוצאה מהחלטות הממשלה על סירוב הקבוצות והשחקנים להתאמן באופן סדיר גם בזמן הסגר.

מה שהחל עם טעות קשה של שוער הנבחרת אופיר מרציאנו בדקה ה-14 כשאיפשר לכדור קל שנמסר לכיוונו להתגלגל לרשת, המשיך עם פתיחת המחצית השניה אחרי טעות של איתן טיבי הבלם, ורק שער מצמק יפייפה של מי אם לא ערן זהבי בדקה ה-55 המתיק מעט את הגלולה המרה.

הנבחרת הישראלית נראתה לא ברמה של האורחת מצ'כיה שהגיעה בסגל חסר מאוד בשל התפרצות הקורונה אצלה.

בישול נהדר של הכישרון העולה של הנבחרת, מנור סלומון, הביאה את ערן זהבי שהחטיא רק לפני שלושה ימים את הפנדל הגורלי ששלח את הנבחרת מאוכזבת בחצי גמר הפלייאוף מול סקוטלנד, לכיבוש שערו ה-22 במדי הנבחרת וכעת זה ממוקם במקום ה-6 בטבלת כובשי השערים הגדולים של הנבחרת כשהוא נצמד לגדעון דמתי האגדי וכשהוא רחוק מרחק שער אחד מנחום סטלמך ז"ל ו-11 שערים מהמקום הראשון בו ניצב לבדו מוטל'ה שפיגלר הגדול.

סולומון הצעיר עוד הספיק להחמיץ הזדמנות להשוות בדקה ה-92, ולבסוף נבחרת ישראל מסיימת משחק שני ברציפות עם הפסד. וילי רוטנשטיינר ללא ניצחון מאז מונה לתפקיד המאמן, כשהוא עם שתי נקודות בלבד בשלושה משחקים במסגרת ליגת האומות. ככה לא נגיע לטורניר גדול לעולם.