אלופים. שחקני הלייקרס הבוקר
אלופים. שחקני הלייקרס הבוקר צילום: רויטרס

אליפות בסימן המשך החיים. חודשיים וחצי אחרי שחזרה להתקיים, הסתיימה לפנות בוקר (שני) עונת 2019/20 של ליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA.

הליגה הטובה בעולם שכמו כל הספורט ולמעשה העולם כולו, הוקפאה בשל התפשטות נגיף הקורונה ב-11 במרץ, עברה לא מעט העונה.

מה שהחל עם מותו הטראגי של גדול שחקני הכדורסל בכל הזמנים קובי בראיינט, בתאונת מסוק עם ביתו, המשיך עם התפשטות נגיף הקורונה וכמעט שנעצרה כאשר שחקני הכדורסל סירבו להמשיך ולשחק לאור מה שכינו אירועי הגזענות של שוטרים נגד שחומי עור במדינות רבות בארה"ב.

לבסוף, החיים הם שניצחו כאשר הבוקר השלימו לברון ג'יימס, יורשו של בראיינט וחבריו לקבוצה את המשימה מול מיאמי היט עם ניצחון בתוצאה 106:93 וזכו באליפות ה-17 של הלייקרס עם ניצחון בתוצאה 4:2 בסדרת הגמר, בעונה שתיזכר היסטורית לא רק בגלל משחק הגמר אבל גם, כאשר העונה הסתיימה ב"בועה" סגורה בדיסניוורלד שבאורלנדו, זאת בכדי להתמודד בצורה מוצלחת עם התפשטות נגיף הקורונה.

הסדרה שנראתה בתחילה כמו כזו שתסתיים בתבוסה מהירה וקלילה, נגררה למשחק שישי לאחר שמיאמי קיבלה צמד משחקים אדיר מכוכבה המושמץ ג'יימי באטלר, אך לבסוף לא הצליחה מול לברון ג'יימס שעשה היסטוריה כשזכה באליפות רביעית שלו בקריירה בשלוש קבוצות שונות ועם 28 נקודות, 14 כדורים חוזרים ו-10 אסיסטים סיים בפעם ה-11 שלו משחק גמר בטריפל דאבל וגם עם תואר ה-MPV, גם היא בפעם הרביעית בקריירה שלו ולראשונה אי פעם בליגת הכדורסל הטובה בעולם הוא עושה את זה עם שלוש קבוצות שונות כאמור.

יחד עם עוד ערב ענק של אנתוני דייויס, שזכה באליפות ראשונה בקריירה וסיים את המשחק הבוקר עם 19 נקודות, 15 ריבאונדים, 3 אסיסטים ושתי חסימות, נראה כי זו לא תהיה האליפות האחרונה של הלייקרס בהובלת ג'יימס ודייויס.

הלייקס משווים שיא היסטורי של בוסטון סלטיקס, כאשר הם זוכים באליפות ה-17 שלהם. השיא יישבר כבר בעונה הקרובה?