אלמנת הרב שי אוחיון הי"ד
אלמנת הרב שי אוחיון הי"ד צילום: יוני קמפינסקי

בג"ץ ידון היום (שני) בעתירת משפחת המחבל חליל מחמד דויכאת אשר רצח לפני מספר שבועות את הרב שי אוחיון ז"ל בפיגוע דקירה בצומת סגולה בפתח תקווה.

את העתירה למניעת הריסת בית המחבל הגיש ארגון השמאל הקיצוני "המוקד להגנת הפרט".

אלמנתו של הרב שי אוחיון, סיון, פנתה במכתב אל השופטים בדרישה לדחות את העתירה ולאשר את הריסת הבית: "אני מייחלת שבורא עולם שהוא 'אל נקמות' הוא יקום את נקמתו מאותם אלו שרצחו את בעלי. ההרגשה שלי שהחמלה על סביבתם של המרצחים השפלים היא בגדר 'רחמנות על אכזרים'. כי כשאין הרתעה- אין מחשבה של פחד למפגע והמחבל הבא לצאת ולעשות ככל העולה על רוחו השפלה''.

אוחיון התייחסה להחלטת נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות מהשבוע שעבר, לפיה לא יתקיים דיון נוסף על הריסת בית המחבל אשר רצח את לוחם גולני עמית בן יגאל ז"ל: "בראשי עוברת המחשבה אם היה נהרס ביתו של המחבל שרצח את עלם החמודות החייל עמית בן יגאל הי"ד, יש סיכויים רבים מאוד שהרוצח של בעלי הי"ד היה חושב פעמיים על הצעד הנורא אותו הוא ביצע. מדובר באנשים ששיקולים אלו הם גורם מכריע בצאתם לבצע את זממם, פעמים הרבה יותר מהשיקול של נטילת חיים. לצערנו.

אלמנת הרב שי אוחיון הי"ד: הלב שלי זועק

''מה נאמר במקרה שלנו בו ידוע טוב מאוד מי הרוצח השפל? ידוע טוב מאוד מהי סביבתו, ידוע טוב מאוד לכל גורמי המקצוע מהשב"כ וצה"ל, ולכל מי שהיגיון בראשו שהריסת ביתו היא הרתעה מועילה, והיא חייבת להיות כדי למנוע את הרוצח הבא מלעלות במחשבתו לצאת מביתו''.

האלמנה ממשיכה: ''כל הסיבות של הרחמים על סביבת יציאת המחבל מביתו, הם רחמים שעלולים להפוך להתאכזרות על רחמנים שעלולים להיפגע ח"ו מהיעדרותה של ההרתעה".

אוחיון הדגישה ואמרה "אני לא רוצה לשמוע חס ושלום על עוד מקרה נורא כמו שאנו עברנו ועוברים. זה נורא. זה קשה. זה איום ונורא. אין מילים כדי להסביר את עוצמות הכאב והחיסרון. תקוותי היא שאנו נהיה האחרונים שסובלים סבל מחריד שכזה, אבל בשביל זה אנו חייבים לעשות מעשה ולייצר הרתעה. אנו חייבים להשתדל למנוע את המחבל הבא''.

מתנועת "אם תרצו" אשר מובילה את המאבק באקטיביזם השיפוטי של בג"ץ נמסר: "מדיניות המלחמה בטרור הופקעה מידי אנשי המקצוע ונבחרי הציבור ונחטפה ע"י מערכת המשפט שאין להם יד ורגל בנושא. הגיע הזמן שבג"ץ יגן על אזרחי ישראל ולא על המחבלים".

אל הדיון צפויות להגיע משפחות שכולות רבות מפורום "בוחרים בחיים" כדי לתמוך בסיון אוחיון ובמשפחתה.

סא"ל במיל. בועז קוקיא, אביו של לוחם הנח"ל רון ז"ל אשר נרצח בפיגוע בערד, יגיע להביע את מחאתו היום בבג"ץ ואמר כי "מדובר בעוד רצח מזעזע של יהודי וישראלי שיכול היה להימנע לו חבילת ההרתעה נגד הטרור, שפורום 'בוחרים בחיים' מקדם הייתה מתקבלת. הריסת בתי מחבלים היא צעד הרתעתי היחידי הקיים היום כדי להיאבק במחבלים. הגיע הזמן שבג"ץ יפסיק להתערב בלחימה בטרור ובמדיניות ענישת המחבלים ותומכיהם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו