הרב זלמן ברוך מלמד: להישמע להנחיות משרד הבריאות

הרב זלמן מלמד, ראש הישיבה הגבוהה בבית אל ומבכירי הרבנים בציונות הדתית, קורא היום (שני) בשיחה עם ערוץ 7 להקפיד על הנחיות משרד הבריאות: לחבוש מסיכה, להימנע מהתקהלויות ולשמור על ריחוק חברתי.

הרב הסביר, "התורה אומרת 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם' כל מי שעוטה מסכה ושומר על מרחק, מקיים מצוות עשה דאורייתא. מי שמזלזל עובר על מצוות התורה, וזאת אחת המצוות הכי חשובות בתורה, ומבטל מצוות התורה בזלזול שלו ובזה שהוא לא נשמר. מבטל בעצמו וגם גורם לאחרים".

לדברי הרב המזלזלים בהנחיות גורמים לנזקים כבדים לחברה, "אלה שמזלזלים הם גורמים שבתי הספר וכל מוסדות החינוך יהיו סגורים, הישיבות תהיינה סגורות, המפעלים יהיו סגורים והכול בגלל אלה שמזלזלים".

"אילו כולנו היינו שומרים על כל ההוראות כל החיים היו אחרים. אנשים שחלו ונפטרו - גרמו לזה אנשים שזלזלו ולא על שמרו על חוקי התורה וחוקי הזהירות של הבריאות, וגרמו לחולים קשים וחלק מהם לצערנו נפטרו, והכל בגלל הזלזול. לכן, כולנו נקראים לשמור על החוקים על כל ההוראות של הזהירות והבריאות ולקיים בזה מצוות 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם' ונטיב לכל הציבור בישראל", אמר הרב.

בסיום מסר הרב איחולים לעם ישראל, "אני מאחל רפואה שלמה לכל החולים ומאחל לבריאים שה' ישמור אותם שלא יחלו, ונעבור את התקופה הזאת, ונצא ממנה בסדר חיים חדש, טוב ויפה לכל עם ישראל".