הרופא היהודי-אמריקני ד"ר זאב זלנקו: מסיכות לא עוצרות קורונה

ד"ר זאב זלנקו שטען כי מצא קוקטייל תרופות נגד הקורונה, טוען כי מסיכות פנים אינן מגנות מקורונה: "להפסיק את העריצות והשקרים".

ערוץ 7 , כ"ד בתשרי תשפ"א

ד''ר זאב זלנקו
ד''ר זאב זלנקו
Courtesy

הרופא היהודי ד"ר זאב זלנקו שטען בחודש מרץ האחרון כי מצא קוקטייל תרופות שמסייע נגד נגיף קורונה, יוצא במתקפה נגד ממשל ארה"ב וטוען כי הוא "מנסה לסתום לנו את הפה ולעצום לנו את העיניים עם מסיכות".

לטענת זלנקו אין שום הוכחה שמסיכות פנים מגנות מפני הידבקות בנגיף הקורונה.

ד"ר זלנקו שהתפרסם כאשר טען כי שילוב של שלוש תרופות ובהן 'זינק', 'אזיטרומצין' ו'פלאק ויטנל' יסייע נגד נגיף הקורונה ואף שוחח עם ראש הצוות של הנשיא והציג בפניו את הממצאים, פירסם ציוץ בחשבון הטוויטר שלו בו הוא תוקף את ממשלת ארה"ב על החובה לחבוש מסיכות פנים וטוען כי עד היום לא נמצאה שום הוכחה כי המסיכות אכן מגנות מפני הידבקות בנגיף.

"הממשלה מנסה לסתום לנו את הפה ולכסות לנו את הפנים במסיכות. אין בסיס במדע. נגיף הקורונה הוא סביב 0.1 מיקרון. מסיכות חוסמות חלקיקים של יותר מ-0.4 מיקרון. במילים אחרות, מסיכות לא עוצרות את נגיף הקורונה. להפסיק את העריצות והשקרים. להפסיק את העריצות והשקרים", כתב ד"ר זלנקו.

בעבר סיפר ד"ר זלנקו כי טיפל במרפאה שלו בעזרת קוקטייל התרופות בחולי קורונה וטען כי "שילוב התרופות סייע לכל החולים להחלים מהנגיף".

ד"ר זלנקו גם נחשב למעריץ גדול של הנשיא טראמפ ואף פירסם סרטון בו הוא פונה לנשיא ומבקש ממנו לשקול את השימוש בקוקטייל התרופות שלו ואף מברך אותו כי הקב"ה יגן עליו ועל משפחתו.