עמית סגל
עמית סגל צילום: מירי שמעונוביץ

השלט הפרובוקטיבי - ''הכניסה לערבים מסוכנת'' שהוצב על ידי פעילי ימין בכניסה ליצהר הוסר על ידי המשטרה, אולם הספיק לעורר תגובות רבות ברשת החברתית.

השלט, שעוצב ונכתב כפראפרזה לשלטים האוסרים כניסת ישראלים לשטחי A, נתלה שם ביוזמת מספר פעילי ימין לאחר שהיישוב יצהר קיבל הוראה מצה"ל לאפשר כניסת ערבים לשטח היישוב.

העיתונאי עמית סגל התייחס לשלט בחשבון הטוויטר שלו וצייץ: "מה שוות תרומות הכליה עם הגזענות הזו?".

הוא הוסיף: "למנוע כניסה מערבים - באופן גורף וכאמירה - ליישוב יצהר, זו איננה מדיניות של יחידים, ואפילו לא הטרלה כנגד השלטים המקוממים ״אין כניסה לישראלים״ בפתחם של שטחי A. זו גזענות פשוטה שלא אפיינה את מפעל ההתיישבות ולדעתי מסכנת אותו, מעבר לפגם העמוק שבה".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' שיתף תמונה של השלטים האדומים האוסרים כניסת ישראלים לשטח A וכתב בציניות: "ראיתי את השלט הזה והוא לחלוטין לא מקובל עלי. אני מוחה כנגדו בתוקף. גועל נפש! גזענות שנוטפת מאנשים שביניהם ובין אנושיות מינימאלית אין ולא כלום. לא למדנו כלום מהאנטישמיות כלפי העם שלנו?!".

דני דיין הגיב לו: "בצלאל ידידי, אוקיי. הבנו את הדאחקה (היו לך אגב יותר מוצלחות). עכשיו כשליח ציבור וכתושב השומרון, אפשר לשמוע את דעתך גם על השלט הזה שהוצב בכביש שבו אתה ואני נוסעים תכופות? בעיני הוא גזעני ומבחיל".

שלט המחאה בכניסה ליצהר
צילום: ללא קרדיט

ח"כ יאיר גולן (מרצ) גם תקף: "לפני שבועיים ביצהר לא נתנו לרופא ערבי להיכנס לקחת בדיקת קורונה, היום הם כבר תלו את השלט הגזעני הזה בכניסה. זה מי שאנחנו רוצים להיות, מדינת הלכה גזענית? סמוטריץ' ובנט הם המפלגה החזקה ביותר ביצהר, 35% מהקולות. הם נציגי יצהר בכנסת. השלט ליצהר הוא שלט אזהרה מסמוטריץ׳ ובנט".

איש השמאל יאיר (יאיא) פינק צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "מחללים את שמה של היהדות ברבים.
הבוקר בכניסה לישוב יצהר. עצב ובושה שהם ואני מתפללים לאותו האל. זאת לא היהדות שלי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו