הרב יאשיהו פינטו לתלמידיו: שימו מסכה לשנאה

הרב יאשיהו פינטו הסביר לתלמידיו כי הדרך למיגור הקורונה היא הגברת אהבת חינם וריחוק מלשון הרע ורכילות.

בן שאול , כ"ד בתשרי תשפ"א

הרב יאשיהו פינטו
הרב יאשיהו פינטו
צילום: דוברות

על פי דברים שנשא הרב יאשיהו פינטו בפני אלפי תלמידיו, הדרך למיגור הקורונה היא באמצעות הגברת אהבת חינם וריחוק מלשון הרע ורכילות.

"אומרים לאנשים לשים מסיכות, אומרים לאנשים לשטוף ידיים, אבל לא אומרים לאנשים לא לדבר לשון הרע, לא אומרים לאנשים לא לחשוב מחשבות לא טובות", אמר הרב פינטו המתגורר במרוקו שם הוא משמש בתפקיד ראש אבות בתי הדין.

בשבועות האחרונים מרבה הרב פינטו לדבר על חיזוק ב'בין אדם לחבירו' ותלמידיו מובילים מיזמים של שלום ואחדות בעשרות קהילות בארץ ובעולם. שיעורו מועבר לאלפים ברחבי העולם בשידור וידאו ברשתות החברתיות.

הרב פינטו הסביר כי הבעיה רחבה אפילו יותר וזאת מכיוון שכל העניין של פגיעה בזולת הפכה אצל בני האדם להיתר, "אנשים חושבים שזה מותר. אדם חושב שמותר לו לחשוב רע על השני. שמותר לו לשפוט את השני, ולחשוב על השני דברים לא טובים. הוא מתיר לעצמו את זה. הוא לא רואה בזה שום דבר אסור. האיסור נהיה היתר".

"וברגע שהאיסור נעשה היתר - זה הדבר המסוכן ביותר", אמר הרב, "כי אין לאדם אפילו הרגשה של חשיבה לעשות תשובה על המעשים שלו. הרי לפני שאדם הולך לישון הוא אומר 'הריני מוחל וסולח לכל מי שהכעיסני אותי או שחטא כנגדי', והאדם עושה תשובה. אבל במצב שהאדם חושב שהוא עשה טוב - הוא לא עושה תשובה על זה שהוא פגע בשני, הוא לא מבין שהוא עשה טעות, ואז הוא בהידרדרות, ועבירה גוררת עבירה".

הרב פינטו הדגיש כי "המגיפה הזאת באה מיותר מידי רע שעשו בעולם, והרע הזה יצר מציאות שהכל מלא רק ברע וכל המקומות של החסד והרחמים שה' רצה לתת לעולם - נתפסו כביכול. כל העמדות תפוסות מדברים רעים, ולכן באה המגיפה".