איך הצוות של סטופ טרמיט יודע אם יש טרמיטים בבית?

נמלים עלולות לגרום נזק למזונות שונים, ג'וקים נתפשים כמי שמעבירים מחלות

תוכן שיווקי , כ"ד בתשרי תשפ"א

הדברה
הדברה
istock

רוב בני האדם נרתעים מהמחשבה על חרקים אצלם בבית - והרתיעה מובנת. נמלים עלולות לגרום נזק למזונות שונים, ג'וקים נתפשים כמי שמעבירים מחלות ולפעמים רק המחשבה עליהם גורמת לאנשים להצטמרר, ואילו פרעושים ופשפשים עלולים לנשוך.

במקרה של טרמיטים כבר מדובר בסכנה של ממש. התאווה של החרקים האלה לעץ ולמוצריו, הריבוי המהיר שלהם והתיאבון המוגבר עלולים להוביל לפגיעה חמורה במשקופים, בקירות, ברהיטים ובעוד פריטים שיש בבית או בחצר - ולכן חשוב מאוד לדעת לזהות את הסימנים לנוכחות שלהם, וכמובן להזמין מיד מומחים לנושא כמו למשל חברת סטופ טרמיט.

איך נראים טרמיטים?

הדרך הטובה ביותר לדעת שיש טרמיטים בבית היא כמובן לראות אותם. חשוב לציין שזהו אתגר לא פשוט, בגלל שהם זעירים (האורך של הטרמיט הוא 5 עד 10 מ"מ), וגם מסתתרים היטב (בחצר למשל הם יכולים להתחפר בעומק של כ-5 מטרים!)

בכל מקרה טרמיט נראה כמו נמלה (למרות שהוא שייך למשפחת התיקנאים). מצד שני, אין להם מפרקים במחושים והגוון שלהם בהיר יותר. כמו כן אין לטרמיטים כנפיים. אם נתקלתם בחרק שזה המראה שלו - הזמינו בדחיפות הדברה נגד טרמיטים לפני שיהיה מאוחר מדי.

סימני זיהוי לנוכחות של טרמיטים בבית

הטרמיטים חופרים מעין מנהרות במקומות שבהם הם מסתתרים ושאליהם הם מגיעים כדי לאכול את המזון האהוב עליהם, תאית - שנמצאת בכל מוצרי העץ וגם בעצים עצמם.

אם למשל בארון המטבח יש מעין ערימות חול קטנות, זו אינדיקציה לנוכחות של טרמיטים שחפרו לעצמם מנהרה באותו ארון. באופן דומה תעלות של בוץ בחצר או ברחבי הבית הן גם כן סימן מובהק להופעת הטרמיטים - ונורה אדומה שמאותתת על הכדאיות המידית של הזמנת הדברת טרמיטים.

עוד המלצה במקרים שבהם יש חשש להגעת טרמיטים היא לנקוש על משקופים. צליל חלול מעיד על כרסום מבפנים ועל נזקים שכבר מצטברים, ולכן על החשיבות של הפעולה המהירה. כמובן שאנשי מקצוע מיומנים יודעים לזהות גם את הניואנסים העדינים ביותר ולאתר את הקינים של החרקים המזיקים במיוחד האלה.

איך לנצח בקרב נגד הטרמיטים?

חשוב להדגיש שבניגוד לחרקים אחרים, גם אחרי שמזהים את הנוכחות של הטרמיטים המאבק בהם הוא אתגר מורכב מאוד. לטרמיטים יש כאמור קצב ריבוי מהיר והם אחד מסוגי החרקים המצטיינים ביותר מבחינת שיתוף הפעולה והעברת המסרים ביניהם, ולכן גם יודעים להסתתר היטב ולהגן על הקן.

רק אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב במיוחד בהדברה של טרמיטים, כמו למשל חברת סטופ טרמיט, יודעים גם לזהות את החרק וגם לטפל במפגע במהירות וביעילות. ההדברה יכולה להתבצע באמצעות החדרת חומרים קטלניים עבור הטרמיטים אל המקומות שבהם הם נמצאים, ולפעמים גם דרך מריחת צבע מיוחד שיש בתוכו חומר הדברה על משקופים ואזורים נוספים. כמו כן חשוב ליצור חומות מגן כדי למנוע מעבר של טרמיטים מאזור אחד לאחר, ובפרט מעבר מהחצר אל הבית. רק טיפול משולב ומקצועי מבטיח תוצאות מושלמות ובית נקי באמת מטרמיטים.

המאמר בשיתוף חברת סטופ טרמיט – מומחים לטרמיטים.