יש הסכם: הספורט הישראלי חוזר

אחרי שהבינו את ההשלכות ובעזרתו של שר התרבות והספורט חילי טרופר, הוחלט בישיבת הקורונה כי קבוצות הספורט יחזרו להתאמן

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ד בתשרי תשפ"א

חילי טרופר
חילי טרופר
צילום: נתן וויל

צעד ראשון בדרך לחזרה לשגרה. כמעט חודש לאחר שהופסקה כל פעילות בשני ענפי הספורט המובילים בישראל על שתי הליגות המקצועניות שלהם, במה שיצר נזקים גדולים, ספורטייבים, בריאותיים וכלכליים, החליטו הערב (שני) בממשלת ישראל לעמוד במילה ובהתחייבות שלהם כלפי ראשי הכדורסל והכדורגל.

בעזרתו הגדולה של שר התרבות והספורט חילי טרופר שנאבק בכל כוחו ומאודו, אישר שר הבריאות יולי אדלשטיין את חזרתן של קבוצות הספורט המקצועניות לאימונים מלאים החל מיום רביעי הקרוב, דבר אשר יאפשר בתוך שבועיים לקבוצות השונות להיות מוכנות מחדש לעונת המשחקים החדשה, עונת 2020/21.

מדובר כאמור בצעד ראשון בדרך לחזרת הספורט לפעילות, כאשר בקרב שני ענפי הספורט הפופולריים דרשו לחזור לאימונים מלאים מיידית ולכל המאוחר ביום רביעי הקרוב, אחרת העונה שבקושי החלה תסתיים בצורה הכי לא ספורטיבית ואנושית שאפשר.

על פי הסיכום בין משרדי הבריאות והתרבות והספורט, חזרת השחקנים והקבוצות לאימונים מלאים תתאפשר רק על פי מתווה של בידוד ביתי מחמיר לשחקנים ולצוות כולו, זאת כדי להבטיח את בריאותם.

במשרד התרבות והספורט ובשני ענפי הספורט ברכו על ההחלטה ואמרו כי "החזרת הספורט הישראלי בימים מורכבים אלו תאפשר לאלפי עובדים לשוב לעבודתם ותימנע את קריסתם של הליגות שנקלעו לקושי רב בעקבות משבר הקורונה".

שר התרבות והספורט חילי טרופר שפעל רבות בנושא, אמר" "הבטחנו כי ניאבק על חזרתו של הספורט הישראלי ואני שמח בהחלטה החשובה אליה הגענו בתיאום עם משרד הבריאות. שר הבריאות יולי אדלשטיין גילה הבנה למצב הקשה ואני מודה לו על ההקשבה והמחויבות לנושא. המשך רציפות הענף חשובה וקריטית הן מבחינה כלכלית והן מבחינה מורלית עבור הציבור הישראלי כולו. נמשיך לפעול במרץ ובאחריות כדי שכלל הספורטאים וענפי הספורט יוכלו לשוב לפעילות בצורה בטוחה ושמאות אלפי האוהדים יוכלו להנות ממשחקים ותחרויות".

גם ארז כלפון יו"ר מנהלת הליגות בכדורגל, ברך על מתווה החזרה לאימונים ומשחקים, כשאמר: "אני מבקש להודות לשר התרבות והספורט חילי טרופר ולשר הבריאות מר יולי אדלשטיין שהודיעו לי הערב על האישור להחזרת האימונים מ-14 לחודש.

מבקש להודות על האוזן הקשובה וההבנה לחשיבות החזרה המיידית לאימונים. תודה מיוחדת לפרופ' איתמר גרוטו, ידיד אמת של הספורט שהיה קשוב לפניותינו.

"מחר, לאחר קבלת האישור הרשמי על ידי ממשלת ישראל, תוציא המנהלת הנחיות מסודרות לקבוצות בכל הקשור להתנהלות והקפדה על הוראות משרד הבריאות עם חידוש האימונים ולקראת חידוש המשחקים. הספורט המקצועני עמד בפני שוקת שבורה וכעת עלינו להתארגן באופן מיידי לחזרה למשחקים עד סוף החודש".

לסיכום אמר כלפון: "אני מבקש להודות לבעלי קבוצות, שחקנים ומאמנים בענף ועל התמיכה והעידוד ששאבתי מהם לאורך המאבק. הוכחנו כי עמידה על עקרונות, שמירה על הוראות החוק ותוך שיתוף פעולה עם משרדי הממשלה, הביאה לבסוף לשמירה על פרנסתם של 5000 משפחות, וקרן של תקווה למליוני אוהדים בבתים".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il