דונלד טראמפ
דונלד טראמפ Official White House Photo by Andrea Hanks

מה חושבים הישראלים על הבחירות לנשיאות בארצות הברית שייערכו בחודש הבא?

מסקר שנערך על ידי מכון המחקר ״דיירקט פולס״ ופורסם בערוץ החדשות הבינלאומי i24NEWS עולה כי 63.3% חושבים שדונלד טראמפ יהיה נשיא טוב יותר עבור מדינת ישראל. 18.8% מהישראלים שחושבים שג׳ו ביידן הוא הבחירה הטובה עבור ישראל.

10.4% השיבו כי השניים טובים לישראל באותה מידה ואילו 3.1% טענו כי אף אחד מהם לא יהיה טוב עבור מדינת ישראל.

עוד נשאלו המשתתפים האם בחירתו של ביידן לנשיאות תיפגע במערכת היחסים בין ישראל לארצות הברית, לאור קשריו של ראש הממשלה נתניהו והנשיא טראמפ הנחשבים קרובים.

50.9% מהנשאלים השיבו כי בחירתו של ביידן לנשיאות תפגע במערכת היחסים בין ארצות הברית לישראל, שכן לנשיא הנוכחי היה יחס מיוחד למדינת ישראל ולראש הממשלה נתניהו.

43.5% השיבו כי היחסים בין המדינות לא ייפגעו, כיוון שארצות הברית היא ידידת אמת של מדינת ישראל וכל הנשיאים בה פועלים למען האינטרס הישראלי ללא קשר לעומד בראשה. 5.6% השיבו כי אינם יודעים.

לאור העובדה כי רוב מוחלט של יהודי ארצות הברית תומכים במפלגה הדמוקרטית ובמועמדה לנשיאות, 48.2% מהנשאלים חושבים כי תמיכתם של יהודי ארצות הברית בדמוקרטים מוטעית מול 35.5% שחושבים שתמיכתם נכונה. 16.3% השיבו כי אינם יודעים.

עוד עולה מהסקר כי 47% מהישראלים חושבים שיש קרע בין יהודי ארצות הברית למדינת ישראל אך מאמינים כי הוא ניתן לאיחוי. 35.3% השיבו כי אין קרע וכי מדובר בחילוקי דעות לגיטימיים, ו- 12.4% השיבו כי יש קרע משמעותי שלא ניתן לאיחוי. 5.3% השיבו כי אינם יודעים.

מהסקר עולה כי הישראלים מתעניינים ועוקבים אחר הבחירות בארצות הברית: 48.1% השיבו כי הם מתעניינים בהן מאד, 39.7% השיבו כי הם מתעניינים בבחירות בארצות הברית במידה מסוימת ואילו 9% השיבו כי הם לא כל כך מתעניינים בהן.

רק 2.8% השיבו כי הם לא מתעניינים בבחירות לנשיאות ארצות הברית בכלל.