אוטובוס תלמידים
אוטובוס תלמידים צילום: ISTOCK

בתקופת הקורונה, כאשר תלמידים רבים נאלצים ללמוד מהבית, אחד השירותים הנצרכים ביותר הוא כמובן האינטרנט.

אלא שלצערם של 35 אחוזים מהתלמידים במחוז ג'קסון במישיגן, ארה"ב, לא היתה להם גישה לאינטרנט, מה שמנע מהם להמשיך את לימודיהם מרחוק.

ג'ף ביל, המפקח על בתי הספר במחוז, החליט לסייע להם בדרך לא צפויה. הוא צייד את צי 52 האוטובוסים שמסיע בימים רגילים את התלמידים לבתי הספר במודם עם אינטרנט אלחוטי, ושיגר אותם ל-15 שכונות עם ריכוזים גבוהים של משפחות שאינן יכולות להרשות לעצמן גישה לאינטרנט.

"אנחנו עושים את זה היום כדי לוודא שאנחנו מוכנים למחר. הרבה מזה זה נסיון לחזות מה עלול לקרות או מה יהיה הצורך בעתיד. אנו רוצים לדעת שיש לנו את היכולת לוודא שלכל הילדים תהיה גישה כדי להמשיך בחינוך", אמר ביל.

כיום מנהיג מחוז ג'קסון שיטת למידה במהלכה מגיעות שתי קבוצות למידים בימים נפרדים אל בתי הספר על מנת להימנע ממפגש פנים אל פנים, כאשר בשאר הימים מועלים השעורים דרך האינטרנט ולתמידים יש גישה מקוונת אליהם. "ההבדל הוא שכאשר הם הולכים הביתה, אין להם כל כך גישה למורה בימים האלו שהם מחות לבית הספר. זה מספק להם יותר גישה למורה במידה ויש להם שאלה. זה באמת מאפשר לנו לעשות קצת יותר בנוגע לתקשורת הזו איתם כאשר הם לא איתנו", אמר ביל.

האוטובוסים יספקו אינטרנט אלחוטי בטווח של 150 עד 300 מטר. הם יחנו במקומות שונים בשכונות העניות יותר במחוז בין השעות 9:30 בבוקר ועד 12:45 אחר הצהריים מדי יום, על מנת לאפשר לתלמידים גישה לשעורים המקוונים ולתקשר עם מוריהם בבתי הספר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו