טראמפ שלילי לקורונה:
"סגרים הורגים מדינות"

רופא הבית הלבן מאשר כי הנשיא נמצא שלילי לקורונה במשך יומיים ברציפות. טראמפ קרא בטוויטר: "פתחו את המדינות שלכם".

ערוץ 7 , כ"ה בתשרי תשפ"א

הנשיא דונלד טראמפ
הנשיא דונלד טראמפ
Official White House Photo by Tia Dufour

רופא הבית הלבן, ד"ר שון קונלי, הודיע הלילה (שלישי) כי הנשיא דונלד טראמפ נמצא שלילי לקורונה במשך יומיים ברציפות.

"בתשובה לשאלתך בנוגע לבדיקות הקורונה האחרונות של הנשיא, אני יכול לשתף שהוא נמצא שלילי ברציפות", אמר קונלי במכתב שפורסם בחשבון הטוויטר של דוברת הבית הלבן.

הנשיא טראמפ טען בטוויטר כי הסגרים שהוטלו במדינות העולם מזיקים יותר מאשר הם מועילים. "ארגון הבריאות העולמי הודה שצדקתי. הסגרים הורגים מדינות בכל רחבי העולם. התרופה לא יכולה להיות גרועה מהבעיה עצמה. פתחו את המדינות שלכם, מושלים דמוקרטים. תפתחו את ניו יורק. הקרב היה ארוך, אבל הם סוף סוף עשו את הדבר הנכון", צייץ.

כזכור, בתחילת השבוע ערך קונלי תדריך על מצבו הרפואי של טראמפ ובו הודיע כי הנשיא האמריקאי כבר אינו מהווה סכנה להעברת הנגיף לאחרים ואינו יכול להדביק את סביבתו.

טראמפ הופיע בשבת לראשונה באירוע פומבי בבית הלבן כאשר נשא נאום מהמרפסת בבית הלבן לתומכיו שהתאספו על המדשאות הסמוכות, אולם החשש של הרופאים היה כי הנשיא עדיין נושא את הנגיף באופן פעיל ועלול להדביק אחרים.

אמש פורסם סקר שנערך על ידי מכון המחקר ״דיירקט פולס״, ממנו עולה כי עולה כי 63.3% חושבים שדונלד טראמפ יהיה נשיא טוב יותר עבור מדינת ישראל. 18.8% מהישראלים שחושבים שג׳ו ביידן הוא הבחירה הטובה עבור ישראל.

10.4% השיבו כי השניים טובים לישראל באותה מידה ואילו 3.1% טענו כי אף אחד מהם לא יהיה טוב עבור מדינת ישראל.

עוד נשאלו המשתתפים האם בחירתו של ביידן לנשיאות תיפגע במערכת היחסים בין ישראל לארצות הברית, לאור קשריו של ראש הממשלה נתניהו והנשיא טראמפ הנחשבים קרובים.

50.9% מהנשאלים השיבו כי בחירתו של ביידן לנשיאות תפגע במערכת היחסים בין ארצות הברית לישראל, שכן לנשיא הנוכחי היה יחס מיוחד למדינת ישראל ולראש הממשלה נתניהו.

43.5% השיבו כי היחסים בין המדינות לא ייפגעו, כיוון שארצות הברית היא ידידת אמת של מדינת ישראל וכל הנשיאים בה פועלים למען האינטרס הישראלי ללא קשר לעומד בראשה. 5.6% השיבו כי אינם יודעים.

לאור העובדה כי רוב מוחלט של יהודי ארצות הברית תומכים במפלגה הדמוקרטית ובמועמדה לנשיאות, 48.2% מהנשאלים חושבים כי תמיכתם של יהודי ארצות הברית בדמוקרטים מוטעית מול 35.5% שחושבים שתמיכתם נכונה. 16.3% השיבו כי אינם יודעים.

עוד עולה מהסקר כי 47% מהישראלים חושבים שיש קרע בין יהודי ארצות הברית למדינת ישראל אך מאמינים כי הוא ניתן לאיחוי. 35.3% השיבו כי אין קרע וכי מדובר בחילוקי דעות לגיטימיים, ו- 12.4% השיבו כי יש קרע משמעותי שלא ניתן לאיחוי. 5.3% השיבו כי אינם יודעים.

מהסקר עולה כי הישראלים מתעניינים ועוקבים אחר הבחירות בארצות הברית: 48.1% השיבו כי הם מתעניינים בהן מאד, 39.7% השיבו כי הם מתעניינים בבחירות בארצות הברית במידה מסוימת ואילו 9% השיבו כי הם לא כל כך מתעניינים בהן. רק 2.8% השיבו כי הם לא מתעניינים בבחירות לנשיאות ארצות הברית בכלל.

הסקר בוצע על ידי מכון ''דיירקט פולס'' ופורסם בערוץ החדשות הבינלאומי i24NEWS.